Raport SEO: Jak działają polscy liderzy e-commerce?

We współpracy z:

Prowadzone przez:

Marcin Stypuła

Status:

Zakończono: Q32020

Specjalizacja

analiza danych SEO, e-commerce, raport SEO

Czas trwania

1Q2020 - 3Q2021

Cel projektu

Edukacja i zwiększanie świadomości nt. pozycjonowania.

Zespół projektowy

Zainteresowany

Zgłoś się do nas

Czy istnieje uniwersalna recepta na sukces w branży e-commerce? W jaki sposób najwięksi gracze na rynku osiągnęli swoje pozycje? Które wytyczne SEO powinienem wdrożyć u siebie? Co sprawi, że mój sklep stanie się bardziej widoczny? To kilka z setek pytań, które zadają sobie osoby zajmujące się e-handlem. Nie jesteśmy w stanie rozwiać wszystkich Twoich wątpliwości, ale możemy Ci zaoferować naszą wiedzę, doświadczenie i spostrzeżenia, które przekazujemy w formie tego raportu.


Raport SEO: Jak działają polscy liderzy e-commerce?

Do kogo skierowany jest raport?

Do osób, które na co dzień odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie e-sklepu/serwisu, a SEO jest dla nich jednym z elementów większej układanki. Do tej grupy śmiało można zaliczyć właścicieli samodzielnie prowadzących e-biznes, marketingowców zatrudnionych w e-commerce, osób zaczynających swoją przygodę z SEO oraz wszystkich, którzy są ciekawi naszych spostrzeżeń.

Co znajdę w tym raporcie SEO?

Śmiało możemy stwierdzić, że są w nim same konkrety, takie jak praktyczne porady, wskazówki i inspiracje do działań SEO. Podjęliśmy również próbę identyfikacji kluczowych czynników sukcesu największych graczy w branży. W raporcie staramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez Was pytanie: „Jak oni to zrobili?”.

Czym odróżnia się Wasz raport od innych?

Przystępną formą, prostotą, przejrzystością oraz łatwością nawigacji. Ponadto zwięzłością treści oraz bazowaniem na sugestywnej ikonografii. Staraliśmy się również do minimum ograniczyć teoretyczne dywagacje, aby treści były lekkie, przystępne i jak najbardziej wartościowe dla Ciebie. Jednym słowem, znajdziesz tu sam konkret, czyli to, co w biznesie liczy się najbardziej.

Co będę z tego miał, jeśli przeczytam raport?

Praktyczną wiedzę i rozwiązania do zastosowania na własnej stronie internetowej. Naprawdę, bez ściemy. Nie boimy dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem, gdyż wierzymy, że to wartość społeczna, a nie skrywana tajemnica. Tylko w taki sposób można budować odpowiedzialny i świadomy biznes.

A co Wy z tego macie?

Satysfakcję. Jeśli choć część z Was uzna ten materiał za kawał wartościowego tekstu, którego lektura nie okazała się straconym czasem (bo ten szanujemy najbardziej), to było warto. Liczymy również na Wasze opinie, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, abyśmy mogli w przyszłości lepiej spełniać Wasze potrzeby. Czekamy także na propozycje kolejnych tematów oraz pytania związane z e-commerce, które nurtują Was najbardziej.

Dlaczego w ogóle zrobiliście ten raport?

Dużo się pisze i mówi o SEO, ale od tego wiedza i świadomość przeciętnego użytkownika Internetu o pozycjonowaniu wcale się nie zwiększa. Też macie takie wrażenie? Bo my tak. Okrągłymi słowami trudno się edukuje, a zauważamy, że jesteście spragnieni praktycznej wiedzy i konkretów. Zdanie „Podziel się zdobytym doświadczeniem” stało się wręcz naszą misją. Ponadto zdecydowanie lepiej pracuje się z klientem świadomym, dobrze poinformowanym i rozumiejącym świat SEO. Przynosi to nieporównywalnie lepsze wyniki i ogromną satysfakcję z wykonanej pracy. Jest to większe wyzwanie, ale dzięki niemu następuje rozwój.

 

Następny projekt

Raport e-commerce: perspektywa pracowników branży

Raport e-commerce: perspektywa pracowników branży