fbpx

Pozycjonowanie stron Bielsko-Biała

Prowadzisz firmę w Bielsku-Białej i chcesz naprawdę rozwinąć swój biznes? Widzialność Twojej firmy w sieci to podstawa! Zadbaj o pozycjonowanie lokalne i pozwól, aby Twoi klienci Cię odnaleźli! Z Semcore wzmocnisz rozpoznawalność Twojego biznesu i zwiększysz liczbę klientów, co z pewnością przełoży się na sprzedaż Twoich produktów. Sprawdź, dlaczego warto zlecić nam pozycjonowanie Twojej strony!

Pozycjonowanie w Bielsku-Białej - dlaczego warto?

Bielsko-Biała to urokliwe miasto na Pogórzu Śląskim, przyciągające co roku wielu turystów – zarówno entuzjastów górskich wycieczek, jak i miłośników zabytków. Odwiedzających przyciągają okoliczne szlaki piesze, eklektyczny zamek, urokliwy rynek, czy monumentalny ratusz. W Bielsku-Białej rozwija się także przedsiębiorczość, a jednocześnie panuje nadal stosunkowo niewielka konkurencja. Dzięki temu lokalne pozycjonowanie w wyszukiwarce Google jest wyjątkowo skuteczne. 

Osoby odwiedzające miasto lub mieszkające tutaj poszukują w Google właśnie tego, co możesz im zaoferować. Nie trafiają do Twojej firmy, gdyż nie wyświetla się ona w rezultatach wyszukiwania. Osoby przebywające w Bielsku-Białej mogą wpisywać do wyszukiwarki Google treści takie jak:

 • Bielsko-Biała noclegi
 • gdzie zjeść w Bielsku-Białej
 • kawiarnie Bielsko-Biała
 • Bielsko-Biała fryzjer

Jeśli prowadzisz biznes w Bielsku-Białej lub okolicach, jednym z najważniejszych elementów Twojej strategii marketingowej powinno być pozycjonowanie lokalne strony. Warto pamiętać, że obecnie internet jest głównym źródłem pozyskiwania informacji o okolicznych sklepach, punktach usługowych, hotelach, czy lokalach gastronomicznych. Jest to szczególnie ważne narzędzie dla turystów, którzy planując swoją podróż w łatwy sposób mogą trafić na ofertę Twojej kwatery lub restauracji. Warto też mieć świadomość, że większość wyszukiwań lokalnych punktów pochodzi z urządzeń mobilnych, a więc smartfonów. Wynika to z potrzeby znalezienia na szybko określonego miejsca. Kiedy zatem osoba poszukująca kawiarni lub piekarni w Bielsku-Białej natrafi w wynikach wyszukiwania na Twoją firmę, jest duża szansa, że za chwilę odwiedzi Twój lokal! 

W uzyskiwaniu adekwatnych rezultatów użytkownikom internetu pomaga także geolokalizacja, czyli funkcja wykrywania usytuowania geograficznego danego urządzenia. Z funkcji tej korzysta większość użytkowników smartfonów. Oznacza to, że osoba przebywająca w Bielsku-Białej wpisując dowolne hasło w pole wyszukiwania zobaczy firmy zlokalizowane w tym mieście, bez konieczności dodawania jego nazwy. 

Ale czy inwestowanie w widoczność w wyszukiwaniach skierowanych na daną miejscowość ma sens, gdy działasz tylko online? Jak najbardziej! Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, to pozycjonowanie lokalne na Bielsko-Biała pozwoli Ci zwrócić większą uwagę potencjalnych klientów na Twój sklep. Część osób chętnie skorzysta z Twojej oferty, mając możliwość bezpośredniego odbioru produktu. Poza tym, wzrost liczby osób odwiedzających witrynę i atrakcyjność oferty na stronie mogą przyczynić się do tego, że nawet klienci zainteresowani wcześniej zakupami stacjonarnymi, skorzystają z oferty internetowej. 

pozycjonowanie bielsko biała

Na czym polega optymalizacja strony pod wyszukiwarki?

Lokalne SEO, czyli pozycjonowanie stron internetowych pod względem wyszukiwań skierowanych na określoną lokalizację to szereg działań zwiększających widoczność firmy w organicznych wynikach wyszukiwania. Zasadniczą rolę odgrywa tutaj odpowiedni dobór treści, uwzględniający najczęściej wpisywane frazy kluczowe, ale również zaistnienie firmy w Google Maps, dbanie o link building, właściwą strukturę treści na stronie i wiele innych czynników. 

Na początku współpracy z klientem dokonujemy dokładnego badania potrzeb. Jest to niezwykle istotny krok, który pozwala nam poznać oczekiwania naszych klientów oraz precyzyjnie zdefiniować określoną grupę docelową. Chcemy wiedzieć, do jakiej grupy konsumentów będziemy kierować kampanię marketingową, aby uzyskać jak największy ruch na stronie, który z kolei przełoży się na konkretne zyski firmy. 

Następnym etapem jest dokonanie audytu SEO, podczas którego analizujemy, jakie są mocne i słabe strony witryny internetowej. Dzięki uchwyceniu w ten sposób błędów w optymalizacji strony możemy w dalszej kolejności naprawić niedociągnięcia. W trakcie audytu SEO sprawdzamy m.in., jak często na Twojej stronie występują określone słowa kluczowe, jak wygląda widoczność witryny w wynikach wyszukiwania, analizujemy treści znajdujące się na stronie. Bardzo istotna jest także szybkość ładowania strony, linkowanie, stosowanie odpowiednich nagłówków, czy optymalizacja grafik obecnych w witrynie. 

Dzięki audytowi możemy stworzyć strategię działań, które będziemy podejmować następnie w ramach pozycjonowania Twojej witryny. Na początku ustalamy, jakie czynności należy wykonać w pierwszej kolejności, aby jak najszybciej poprawić jakość strony. Przeprowadzamy też badanie konkurencji, aby zweryfikować, które strony internetowe mogą rywalizować z Twoją witryną o klientów. Po przygotowaniu całościowej strategii, rozpoczynamy kolejne działania pozycjonujące stronę. Polegają one na optymalizacji witryny, co pozwala na zlokalizowanie przedsiębiorstwa na mapie. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie z naszymi klientami, którzy mogą śledzić efektywność wdrażanych strategii. 

Działania lokalne - dla kogo będą użyteczne?

Lokalne SEO jest wyjątkowo ważne, jeśli prowadzisz biznes na miejscu, w Bielsku-Białej. Może wynajmujesz kwatery noclegowe, masz własną restaurację, kawiarnię, czy sklep? W takim przypadku zainwestowanie w lokalne pozycjonowanie powinno być dla Ciebie priorytetem! Zwiększając swoją widoczność w sieci, w powiązaniu z miastem, przyciągniesz do swojego lokalu turystów, jak również osoby z okolicy, które szukają oferowanych przez Ciebie usług. Zastanawiasz się, dlaczego w Twoim sklepie panuje tak mały ruch? Być może winę za to ponosi właśnie brak pozycjonowania lokalnego. Pozwól potencjalnym klientom na znalezienie Twojej oferty, a zobaczysz ogromną zmianę!

Warto zdecydować się na pozycjonowanie lokalne również wtedy, gdy firma dopiero się rozkręca, a jej budżet jest niewielki. Nawet jeśli myślisz o objęciu swoją działalnością obszaru całej Polski, warto uwzględnić promowanie swojego biznesu też w środowisku lokalnym, czyli wybrać pozycjonowanie Bielsko-Biała od Semcore. Gdy już zbudujesz rozpoznawalność swojej marki w Bielsku-Białej i zaczniesz rozwijać biznes, możesz z powodzeniem wejść na rynek ogólnopolski. Promując się w najbliższej okolicy, po pewnym czasie zdobędziesz środki na rozszerzenie działań marketingowych, a ponadto będziesz mieć już bazę stałych klientów na miejscu.

 

Poprawa widoczności stron w Bielsku-Białej - korzyści

Dbanie o widoczność Twojej witryny na poziomie lokalnym przyniesie pozytywne rezultaty. Korzyści wynikające z takiego działania marketingowego to m.in.:

 1. Pozyskanie stałych klientów: jeżeli Twoją grupą docelową są przede wszystkim mieszkańcy miejscowości, to z pewnością będą do Ciebie często wracać, o ile tylko znajdą w Twojej firmie to, czego potrzebują. Z kolei, jeśli prowadzisz hotel lub oferujesz pokoje gościnne, możesz pozyskać konkretną grupę osób, które regularnie będą spędzać u Ciebie urlop. Dzięki ich pozytywnym opiniom możesz zyskać też kolejnych klientów.
 2. Budowanie rozpoznawalności marki: poprzez widoczność Twojej firmy w wyszukiwarce, sprawisz, że coraz więcej osób będzie ją kojarzyć. Jest więc duża szansa, że nawet osoby, które początkowo nie skorzystają z Twojej oferty, po pewnym czasie wrócą na Twoją stronę i ponownie rozważą zakup produktu lub usługi.
 3. Wzrost liczby odwiedzin strony: jest to oczywista zaleta obecności w wynikach wyszukiwania – większa liczba osób odwiedzających Twoją stronę przekłada się także na większą sprzedaż Twoich produktów czy usług.
 4. Przewaga nad konkurencją: odpowiednie dostosowanie fraz kluczowych i struktury treści na Twojej stronie pozwoli na uzyskanie wysokiej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwań i prześcignięcie konkurencji.
 5. Niewielkie koszty: pozycjonowanie lokalne generuje mniej kosztów niż pozycjonowanie ogólnopolskie, a za jego pomocą możesz rozwinąć biznes i z czasem rozszerzyć zasięg swoich działań marketingowych. 

 

Dlaczego Semcore?

 

Samodzielne zatroszczenie się o odpowiednie miejsce w wynikach wyszukiwania nie jest łatwe dla przedsiębiorców, dlatego najlepiej zadanie to powierzyć specjalistom. Nasza firma jest jedną z najskuteczniejszych agencji SEO w Polsce. Dzięki dopracowanym strategiom łączącym SEO i UX nasze działania cechują się niesamowitą efektywnością. Możesz się o tym przekonać, nawiązując z nami współpracę. Szybko zobaczysz rewelacyjne efekty naszych kampanii!

 

Niezmiernie ważne jest dla nas indywidualne dopasowanie oferty oraz ścisły kontakt z klientem na każdym etapie realizowania naszego zadania. Każdy klient ma przypisanego opiekuna, który jest cały czas do jego dyspozycji. Nasze działania są starannie przemyślane i oparte na wielu analizach. Nie trzymamy się sztywno jednej taktyki, lecz na bieżąco weryfikujemy skuteczność dokonanych zmian i wprowadzamy potrzebne modyfikacje. Dzięki temu masz pewność, że widoczność Twojej firmy w sieci znacząco wzrośnie.

Agencja SEO Bielsko-Biała

Pozycjonowanie lokalne w mieście Bielsko-Biała proponują agencje SEO. Wówczas eksperci budują i wdrażają strategię, jednocześnie wykonując audyty, czy analizę konkurencji. Dodatkowo zadaniem specjalistów jest tworzenie wartościowych treści, link building oraz optymalizacja. Agencja SEO Bielsko-Biała działa w sposób skuteczny i kompleksowy. Dzięki temu efektem współpracy nad pozycjonowaniem jest wzrost widoczności oraz ruchu organicznego. Jeżeli chcesz również zwiększać konwersję, zainteresuj się strategią SXO. To połączenie SEO oraz UX, dlatego ostatecznie serwis jest zgodny z oczekiwaniami użytkowników oraz algorytmu wyszukiwarki. Pamiętaj, że budowanie widoczności w Google wymaga czasu i cierpliwości. Dlatego współpraca z agencją SEO w mieście Bielsko-Biała jest tak korzystnym rozwiązaniem dla sklepów i stron internetowych.

Bielsko-Biała – sposób na pozyskiwanie nowych klientów online

Pozycjonowanie Bielsko Biała pozwala osiągać wyższą widoczność strony w Google, co prowadzi do zwiększenia ruchu organicznego użytkowników. Taki marketing jest skuteczny, ponieważ wielu użytkowników każdego dnia korzysta z wyszukiwarki. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces w tym zakresie, warto postawić na współpracę z ekspertami. Pozycjonowanie stron internetowych Bielsko-Biała możesz realizować wspólnie z Semcore. Jesteśmy agencją SEO, która łączy pozycjonowanie z UX, budując indywidualnie dopasowane strategie SXO.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron w Bielsku-Białej?

Działania SEO są zawsze planowane indywidualnie. Dlatego pozycjonowanie stron internetowych w Bielsku-Białej wymaga dokładnej analizy. Taką weryfikację przeprowadza się między innymi podczas konsultacji z ekspertem. Nie ma uniwersalnego cennika pozycjonowania, który zawsze będzie idealnie dopasowany. Koszt pozycjonowania stron przez agencję SEO w mieście Bielsko-Biała jest szacowany indywidualnie.

Widoczność organiczna Bielsko-Biała

Jeżeli interesuje Cię pozycjonowanie sklepów internetowych lub stron, profesjonalna agencja SEO Semcore zapewni kompleksową usługę, której efektem będzie wzrost ruchu i konwersji. Obsługujemy firmy z Bielska Białej, realizując lokalne i ogólnopolskie pozycjonowanie. Koniecznie umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem.

pozycjonowanie bielsko biała

FAQ dotyczące pozycjonowania stron w Bielsko-Białej

 • Co daje pozycjonowanie strony w Bielsku-Białej?

  Dzięki lokalnemu pozycjonowaniu zwiększysz ruch na stronie, a dzięki temu zyskasz więcej klientów. Wzmocnisz też swoją pozycję na lokalnym rynku i sprawisz, że coraz więcej osób będzie kojarzyło Twoją firmę.

 • Jak długo trzeba czekać na rezultaty SEO na Bielsko-Białą?

  Czas oczekiwania na efekty pozycjonowania witryny uwarunkowany jest przede wszystkim tym, jak dużo pracy trzeba włożyć w działania pozycjonujące. Zależy to m.in. od tego, jak wiele treści trzeba poprawić oraz od tego, jak duża jest konkurencja. Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje, zapraszamy do kontaktu.

 • Jak wygląda współpraca z Semcore przy pozycjonowaniu lokalnym na Bielsko-Białą?

  Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie audytu strony, który jest podstawą do utworzenia strategii działania. Indywidualnie dopasowujemy naszą ofertę, w zależności od potrzeb klienta. Na bieżąco raportujemy wyniki naszych działań, które klienci mogą także niezależnie weryfikować.

Oceń tekst

Średnia ocen 4.7 / 5. Liczba głosów: 47

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Anuluj odpowiadanie