fbpx

Pozycjonowanie stron Chorzów

Być może zastanawiasz się, jak nakłonić mieszkańców Chorzowa do odwiedzenia Twojego sklepu stacjonarnego lub restauracji? Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest pozycjonowanie lokalne Twojej strony na Chorzów. Sprawdź, dlaczego jest to klucz do Twojego sukcesu!

Pozycjonowanie stron w Chorzowie - dlaczego to dobre rozwiązanie?

Chorzów to miasto, słynące niegdyś z wydobywania węgla kamiennego i huty żelaza. Jego charakter jednak dziś ulega zauważalnym przemianom. Ta górnośląska miejscowość jest dzisiaj przede wszystkim z Parku Śląskiego i słynnego stadionu. Coraz większą rolę w gospodarce Chorzowa odgrywają małe i średnie przedsiębiorstwa, działające głównie w branżach usługowych oraz handlowych. Funkcjonuje tutaj też Centrum Przedsiębiorczości, wspierające lokalny biznes. Wszystko to sprawia, że opłaca się rozpocząć działalność w tym mieście.

 

Problemem nurtującym początkujących przedsiębiorców jest wyróżnienie się spośród konkurencji i zdobycie lojalnych klientów. Kluczem do tego jest skuteczna strategia marketingowa, a jej nieodzowny element stanowi w obecnych czasach pozycjonowanie stron internetowych. Chorzów jest miastem, które szybko się rozwija – powstaje wiele sklepów lokalnych, ale też online. Jeśli Twoja firma jest zarejestrowana w tym mieście i prowadzisz biznes online lub stacjonarny, a witryna nie jest widoczna w sieci, nie zobaczysz u siebie tłumów klientów.

pozycjonowanie chorzów

 

Zaistnienie na rynku lokalnym jest więc kluczowe, szczególnie dla przedsiębiorców, których główną grupą docelową stanowią mieszkańcy i turyści. Czy jednak możesz odpuścić sobie tę formę promocji, gdy kierujesz ofertę na całą Polskę? Jeśli masz już wypracowaną lokalnie markę, możesz skupić się przede wszystkim na pozycjonowaniu ogólnopolskim. Jednak jeżeli dopiero rozpoczynasz działalność, dużo łatwiej będzie Ci na początku osiągnąć znaczącą pozycję na gruncie lokalnym – tym bardziej w mocno konkurencyjnych branżach. W takim przypadku więc jak najbardziej warto skorzystać z pozycjonowania lokalnego strony. Po ustabilizowaniu swojej pozycji w Twojej lokalizacji możesz natomiast zainwestować w szerszą promocję. 

Jak działa pozycjonowanie lokalne w Chorzowie?

Głównym celem pozycjonowania lokalnego stron jest skierowanie uwagi osób, przebywających w danym mieście (lub szukających informacji o nim online). Jak to działa? Wyobraź sobie, że jesteś mieszkańcem Chorzowa i szukasz sklepu rowerowego. W wyszukiwarkę zapewne wpiszesz hasło: „sklep rowerowy” lub „rowery Chorzów”. Warto zaznaczyć tutaj, że nawet osoby, które nie podadzą nazwy miejscowości, otrzymają wyniki dotyczące okolicy, w której aktualnie przebywają.

Po wpisaniu odpowiedniej frazy użytkownikowi wyświetli się lista wyników. Na samej górze widoczne będą płatne reklamy, a pod spodem rezultaty organiczne, czyli wybrane przez wyszukiwarkę jako najbardziej adekwatne. Dużą rolę odgrywa też mapa Google, gdyż to bardzo często na niej klienci poszukują interesującego ich miejsca. 

W jaki sposób Google decyduje, które wyniki są wartościowe i godne wyświetlenia na najwyższej pozycji? Tutaj zasadniczą rolę odgrywa właśnie proces pozycjonowania strony. Dlatego zadaniem agencji SEO jest optymalizacja witryny pod kątem określonych fraz kluczowych, aby wyszukiwarka uznała jej zawartość za najbardziej adekwatną i wyświetliła na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcesz wybrać pozycjonowanie Chorzów lub na całą Polskę – skontaktuj się z nami!

Czy pozycjonowanie stron w Chorzowie jest trudne?

Proces pozycjonowania lokalnego jest z reguły tańszy niż podobna usługa skierowana na całą Polskę. Oczywiście zależy to od konkurencji w danym mieście i stanu witryny. Pozycjonowanie stron w Chorzowie również wymaga bardzo dużego doświadczenia i znajomości tematu. Najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom, o ile chce się osiągnąć wysokie wyniki w krótkim czasie, a więc na poważnie myśli się o rozwijaniu swojego biznesu. 

 

Trudność wypozycjonowania danej witryny zależy od wielu czynników, m.in. tego, jak wiele elementów należy poprawić oraz jak duża jest konkurencja. Dlatego ciężko jest samodzielnie ocenić te wszystkie aspekty, a następnie wdrażać skuteczną strategię. Jednak współpracując z agencją Semcore możesz mieć pewność, że poradzimy sobie z tym zadaniem najlepiej, jak to tylko możliwe. Nasza firma bowiem znajduje się na szczycie wyników wyszukiwania nie przez przypadek, lecz dlatego, że zatrudnia najskuteczniejszych specjalistów. Również Tobie możemy zapewnić wyjątkowo wysokie miejsce w wyszukiwarce!

Dla kogo jest pozycjonowanie lokalne?

Warto postawić na pozycjonowanie stron w Chorzowie, jeśli jesteś przedsiębiorcą z tego miasta lub zasięg Twojej działalności obejmuje tę miejscowość. Posiadając stacjonarny punkt usługowy czy handlowy pozyskasz mnóstwo klientów, zwiększysz swoją widoczność i rozpoznawalność na rynku. Nawet jeśli w Twojej branży istnieje duża konkurencja, nie oznacza to, że nie jest możliwe skuteczne wyróżnienie się. O to właśnie dbamy w naszej agencji, przygotowując plan działania idealnie skrojony pod Twoją firmę. Z nami zapewnisz sobie efektywną promocję, zostawiając konkurencję daleko w tyle!

 

Pozycjonowanie lokalne warto zacząć już od samego początku istnienia firmy, ale także jeśli Twoje przedsiębiorstwo funkcjonuje od dłuższego czasu. Możesz przyciągnąć wówczas większą liczbę klientów, bądź dotrzeć do zupełnie nowej grupy docelowej. Być może przekształcasz nieco ofertę i chcesz zmienić wizerunek swojej firmy? A może zależy Ci na dotarciu do zamożniejszych klientów? Niezależnie od tego, jakie są Twoje cele, w Semcore pomożemy Ci je osiągnąć!

Warto zwrócić także uwagę na sklepy internetowe, które mają siedzibę w Chorzowie. Pozycjonowanie lokalne działalności online również jest dobrym pomysłem. Możesz dzięki temu zwrócić uwagę osób zainteresowanych konkretnymi produktami, a jeśli Twoja oferta okaże się dla nich atrakcyjna, bardzo możliwe, że złożą zamówienie u Ciebie, zamiast chodzić po sklepach stacjonarnych. 

Skuteczne pozycjonowanie lokalne na Chorzów sprawia więc, że klienci będą kojarzyć Twój sklep. Co za tym idzie, zwiększy się liczba osób go odwiedzających – niezależnie, czy mówimy o witrynie internetowej, czy o stacjonarnym punkcie. Czynnik ten zaś najpewniej przyczyni się do wzrostu liczby sprzedaży.

Pozycjonowanie stron Chorzów - współpraca z Semcore

Jeśli chcesz zapewnić swojej firmie naprawdę wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, zgłoś się do nas! Nasza agencja posiada wieloletnie doświadczenie i jest liderem w branży SEO. Prowadząc liczne kampanie korzystamy z metody działania stanowiącej połączenie optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) oraz usprawnienia funkcjonowania stron pod względem doświadczeń użytkownika (UX). Dzięki temu nasza oferta jest wyjątkowa, a nasza pozycja na rynku tak silna. 

Na pierwszym miejscu w naszych działaniach stawiamy zawsze potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Dlatego, kiedy zwrócisz się do nas o pomoc, będziemy chcieli dokładnie poznać Twoją firmę i dowiedzieć się, jakie cele chcesz osiągnąć. 

Niezbędnym elementem naszego działania jest dokonanie kompleksowego audytu Twojej witryny. W efekcie tego badania możemy dogłębnie poznać problemy, które wymagają rozwiązania. Analizujemy też aktywność firm z tej samej branży, aby wypracować metodę na wyróżnienie Twojego przedsiębiorstwa. Jest to wstęp do konstruowania planu działania, który przyniesie Ci maksimum korzyści. Obejmuje on szereg czynności, takich jak:

 • opracowanie listy fraz kluczowych,
 • umiejętne umieszczenie kluczowych fraz w treści poszczególnych podstron,
 • poprawa struktury witryny z wykorzystaniem odpowiednich znaczników,
 • linkbuilding

a także wiele innych. Zawsze zdajemy klientom szczegółowe sprawozdania z naszych kampanii, aby mogli na bieżąco śledzić ich rezultaty.

Agencja SEO Chorzów

Za pozycjonowanie Twojej strony internetowej może odpowiadać profesjonalna agencja SEO w Chorzowie zapewniająca wysoką jakość usługi. Wówczas to specjaliści wykonają audyt, a także przeanalizują konkurencję oraz dobiorą frazy kluczowe. Następnie rozpoczną się procesy wdrożeniowe, których celem będzie pozycjonowanie witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Agencja SEO Chorzów zapewni optymalizację serwisu, tworzenie treści, a także link building. W efekcie domena zacznie być lepiej widoczna w wyszukiwarce, co przyniesie większy ruch organiczny użytkowników. Pozycjonowanie jest strategią długofalową, dlatego specjaliści zapewniają nie tylko budowanie planu realizacyjnego i wdrażanie zmian, ale także raportowanie wyników. Dzięki temu właściciel strony internetowej dokładnie wie o podejmowanych czynnościach oraz efektach. Agencja SEO Chorzów może także połączyć pozycjonowanie z UX. Taka strategia nosi miano SXO i jest realizowana w Semcore. Wówczas poprawie ulega nie tylko pozycja i ruch, ale także konwersja. To rozwiązanie szczególnie korzystne w branży e-commerce.

Pozycjonowanie stron internetowych w Chorzowie – audyt SEO

Proces ten rozpoczyna się od przeprowadzenia audytu. Jeżeli prowadzisz biznes w Chorzowie agencja SEO zajmie się kompleksową analizą witryny, a także konkurentów, z którymi rywalizujesz w Google o wysoką pozycję. Istotnym elementem pozostaje także optymalizacja wizytówki Google Moja Firma. Z jej pomocą możesz pozyskiwać nowych klientów. Po wykonaniu audytu SEO rozpoczyna się pozycjonowanie w Chorzowie on-site oraz off-site. To między innymi optymalizacja techniczna witryny, tworzenie wartościowych treści, a także naturalny link building.

seo chorzów

Ile kosztuje pozycjonowanie z agencją SEO w Chorzowie?

Usługi SEO realizowane na terenie Chorzowa w ramach pozycjonowania strony w Google przez agencję są wyceniane indywidualnie. Zależnie od typu serwisu oraz oczekiwań biznesu, konieczne będzie zaprojektowanie spersonalizowanej strategii. Ile kosztuje pozycjonowanie stron w Chorzowie? Trudno podać dokładną kwotę. Nie istnieje precyzyjny i uniwersalny cennik pozycjonowania – dlatego działania związane z pozycjonowaniem w Chorzowie, podobnie jak w innych miastach, wycenia się indywidualnie.

SEO Chorzów – efektywne pozycjonowanie sklepów i stron

Widoczność Twojej strony w wyszukiwarce ma znaczenie. SEO Chorzów pozwala pozyskiwać klientów i budować widoczność. To proste – widoczność w Google na frazy kluczowe wzrasta, a to większy ruch na stronie. Oczywiście możliwe jest także pozycjonowanie lokalne w innych miastach, nie tylko Chorzowie. Działania z zakresu SEO mogą także obejmować całą Polskę. W ten sposób osiągniesz realne efekty, zwiększające pozycję Twojej strony.

FAQ dotyczące pozycjonowania stron w Chorzowie

 • Jakie rezultaty daje lokalne pozycjonowanie stron na Chorzów?

  Twoja firma będzie widoczna w sieci, dzięki czemu klienci zwrócą na nią uwagę. Pomoże Ci to podnieść przychody z działalności.

 • Czy pozycjonowanie stron w Chorzowie się jest opłacalne?

  Efektywne pozycjonowanie na lokalnym rynku zawsze się opłaca, bowiem przyciągnie do Twojej firmy klientów. Zainwestowane środki więc zwrócą się z nawiązką.

 • Czy lokalne pozycjonowanie strony na Chorzów ma sens, czy lepiej skorzystać z pozycjonowania ogólnopolskiego?

  Jeżeli Twoim celem jest dotarcie do klientów w całej Polsce, ale Twój biznes dopiero się rozkręca, lepiej zacząć od pozycjonowania lokalnego. W ten sposób pozyskasz pierwszych klientów, a tym samym środki na dalszą promocję.

Oceń tekst

Średnia ocen 4.9 / 5. Liczba głosów: 46

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Anuluj odpowiadanie