Media społecznościowe to świetny element strategii marketingowej firm. Do wyboru użytkowników są różne platformy, a jedna z nich to LinkedIn. Konto firmowe na tym portalu daje szereg możliwości, nie tylko pod kątem dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów, ale również budowania wizerunku marki jako eksperta w swojej dziedzinie. Jeśli nie masz jeszcze swojej strony na LinkedIn, czas to zmienić. W jaki sposób założyć tam konto firmowe? Podpowiadamy.
Konto firmowe na LinkedIn – dlaczego jest potrzebne?
Wiele osób zachodzi w głowę, czy prowadzenia strony firmowej na LinkedIn ma w ogóle sens. My rozwiewamy te wątpliwości – oczywiście, że ma! To sposób na uwiarygodnienie firmy i stworzenie biznesowej wizytówki przedsiębiorstwa. Co więcej, LinkedIn dla firm jest szansą na skuteczną promocję marki w biznesowych kręgach.
Publikowanie rozmaitych treści na łamach portalu, pozwala dotrzeć z nimi do konkretnej grupy odbiorców. To również doskonała przestrzeń do informowania o swoich osiągnięciach, a tym samym budowania wizerunku marki jako niekwestionowanego eksperta w danej dziedzinie.
Jak założyć konto firmowe na LinkedIn? Etapy
Stworzenie firmowej strony na LinkedIn to nic trudnego. Portal ma przyjazny interfejs, a jego obsługa jest intuicyjna. Ponadto LinkedIn prowadzi swoich użytkowników krok po kroku przez całą procedurę, co zdecydowanie usprawnia wykonanie zadania. Trzeba pamiętać jednak o tym, że do założenia profilu firmowego konieczne jest dysponowanie kontem osobistym. To warunek, którego po prostu nie da się pominąć.
Na potrzeby tego artykułu załóżmy jednak, że posiadasz konto osobiste na LinkedIn. Jakie kroki zatem musisz podjąć, aby z jego poziomu stworzyć profil firmowy?
Etap 1. Będąc zalogowanym do portalu, wybierz ikonę „dla firm”, znajdującą się w prawym górnym rogu. Po rozwinięciu menu, na samym jego dole, będziesz mógł wybrać opcję „utwórz stronę firmową”.
Źródło: https://www.linkedin.com
Etap 2. Kolejny etap to wybór rodzaju strony. Do dyspozycji użytkowników są następujące opcje:
- Firma (małe, średnie i duże firmy),
- Strona marki (podstrony powiązane z istniejącą stroną),
- Instytucja edukacyjna (szkoły i uczelnie).
Źródło: https://www.linkedin.com
Etap 3. Uzupełnienie wszystkich wymaganych informacji dotyczących firmy (oznaczonych gwiazdką *).
- Nazwa profilu,
- Unikatowy adres URL, który będzie prowadził do strony firmowej na LinkedIn,
- Branża,
- Wielkość organizacji,
- Rodzaj organizacji.
Na tym etapie można uzupełnić również informacje dotyczące tego, czym zajmuje się firma (slogan), załadować zdjęcie (np. logo marki). Nie jest to jednak obligatoryjne, a do wypełniania tych rubryk można powrócić z czasem.
Źródło: https://www.linkedin.com
Etap 4. Ostatni etap to potwierdzenie, że jest się autoryzowanym przedstawicielem firmy, posiadającym prawo do występowania w jej imieniu i wybranie przycisku „utwórz stronę”.
LinkedIn: konto firmowe i co dalej?
Po utworzeniu konta firmowego na LinkedIn przychodzi czas, aby na istniejącej już stronie uzupełnić szereg informacji, dotyczących prowadzonej działalności gospodarczej. To bardzo ważne, ponieważ pozwala odbiorcom na lepsze poznanie firmy: zakresu jej działalności, siedziby czy adresu witryny internetowej.
Nie bez znaczenia jest również sposób prowadzenia profilu firmowego na LinkedIn. Trzeba pamiętać o tym, że nadrzędne cele tej platformy, to budowanie relacji biznesowych i rekrutowanie nowych pracowników. Zatem jakie treści warto tam umieszczać? Oto kilka podpowiedzi:
- Posty, mające na celu budowanie profesjonalnego wizerunku i świadomości marki (m.in. publikacje specjalistycznych treści i przekierowań na firmowego bloga),
- Posty budujące pozycję (informujące o zrealizowanych celach, sukcesach itd.),
- Posty informujące o tym, co dzieje się w firmie (okazje, wydarzenia, otrzymane nagrody).
Podsumowując: profil firmowy na LinkedIn to jeden ze sposobów na skuteczną promocję firmy. Odpowiednio prowadzony stanie się istotnym elementem strategii marketingowej, wpływającym na rozwój firmy. Zatem jeżeli dotychczas zastanawiałeś się, czy warto prowadzić stronę swojej marki na LinkedIn – mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości i ułatwiliśmy założenie konta firmowego.
Autor: Anna Brysz