Praca zespołowa to fundament w wielu dziedzinach, jednak efektywne nią zarządzanie bywa wyzwaniem. W odpowiedzi na tę potrzebę powstaje coraz więcej narzędzi, które to ułatwiają. Jednym z takich rozwiązań może być FigJam.
Źródło: https://unsplash.com/photos/man-in-white-long-sleeve-shirt-writing-on-white-board-um1zVjVCtEY
Ta nowatorska internetowa tablica odmienia tradycyjne podejście do pracy grupowej i umożliwia współpracę także na home office bądź w modelu hybrydowym, częstym np. w agencjach SEO. Zapewnia płynną komunikację i pomaga przeprowadzać burze mózgów na odległość.
Użytkownicy cenią ją za elastyczność, a my przybliżymy Ci dziś również inne funkcje FigJam, uwzględniając także opcje integracji i kreatywny aspekt narzędzia.
FigJam – narzędzie do współpracy online
Bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz, FigJam umożliwi Ci dołączenie do wspólnego procesu twórczego. Jednym z najważniejszych atutów jest łatwość obsługi tego rozwiązania, dzięki czemu szybko skupisz się na konkretnym zadaniu ze swoim zespołem.
Na centralnym płótnie FigJam można rysować, pisać oraz dodawać interaktywne elementy. Wszystko to dzieje się na żywo, co pozwala szybko dzielić się swoimi wizjami. Aplikacja oferuje również:
- proste narzędzia do zarządzania projektami,
- możliwość tworzenia linków do sesji pracy,
- możliwość dołączenia w dowolnym momencie (jedynym wymogiem jest dostęp do Internetu).
Zastosowanie FigJam w zespole może przynieść zdecydowane korzyści, z płynną komunikacją i efektywniejszym generowaniem rozwiązań na czele.
Funkcje FigJam dla zespołów i edukacji
Praca zespołowa to zjawisko istotne nie tylko w pracy, ale także w edukacji, dlatego FigJam świetnie sprawdza się również np. w środowisku akademickim.
Jednym z najważniejszych atutów FigJam jest w tym aspekcie możliwość kreowania diagramów – dzięki nim informacje można przedstawić w sposób przystępny i łatwy do zapamiętania. Pomocne mogą być też dynamiczne prezentacje i lekcje, w których uczniowie mogą dokonywać zmian bądź dodawać komentarze.
Co więcej, dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji, tworzenie diagramów czy organizacja notatek stają się jeszcze szybsze. Nie tylko przyspiesza to przygotowywanie materiałów dydaktycznych, ale też zwiększa jakość prezentowanych treści.
Elastyczne płótno i kreatywność w FigJam
Kluczową cecha FigJam jest elastyczne płótno, które umożliwia swobodne eksplorowanie różnorodnych formatów i technik pracy, stając się nieocenionym wsparciem podczas realizacji skomplikowanych projektów. Narzędzia do rysowania, notowania i adnotacji na żywo, a także interaktywne prototypowanie dają możliwość natychmiastowej wizualizacji pomysłów, a co więcej ich modyfikacje mogą następować na bieżąco, podczas wspólnego tworzenia. W ten sposób każda zaangażowana osoba ma realny wpływ na ostateczny kształt projektu.
Elastyczność płótna FigJam to także wsparcie dla dynamiki grupy. Z łatwością dostosowuje się do potrzeb wielu użytkowników jednocześnie i integruje z innymi cyfrowymi narzędziami, tym samym rozszerzając swoją funkcjonalność.
Źródło: https://unsplash.com/photos/woman-in-black-shirt-holding-white-smartphone-DbLlKd8u2Rw
Szablony i zarządzanie tablicą w FigJam
W narzędziu dostępne są rozmaite szablony, które także ułatwiają i przyspieszają pracę. To dzięki nim można szybko rozpocząć nowy projekt, bez tworzenia go od zupełnych podstaw. Są to np. mapy myśli bądź zaawansowane diagramy. Każdy z szablonów można dodatkowo spersonalizować.
Z kolei w zarządzaniu tablicą dostępne są podstawowe funkcje cofania, ponawiania akcji oraz tworzenia diagramów (z pomocą kształtów i łączników). Umożliwiają one natychmiastową korektę zmian.
Dostępność i integracje FigJam
FigJam to klucz do skutecznej współpracy, niezależnie od miejsca, w którym pracujesz. Jest to zdecydowanie interesująca opcja np. dla małych grup lub projektów, które szukają narzędzia do twórczego dzielenia się pomysłami bez konieczności posiadania dużego budżetu (FigJam jest bezpłatny).
Narzędzie oferuje szeroki zakres możliwości integracji z różnymi platformami, co znacznie zwiększa jej funkcjonalność i ułatwia pracę zdalną. Może być połączone np. z popularnymi platformami konferencyjnymi – jest to szczególnie praktyczne podczas prezentacji czy pracy grupowej na odległość. Użytkownicy mogą dzięki temu prezentować swoje tablice podczas wideokonferencji czy webinarów. To sprawia, że FigJam staje się atrakcyjny dla firm i instytucji edukacyjnych działających w trybie hybrydowym lub całkowicie online.
Darmowy dostęp oraz łatwość integracji z innymi narzędziami czynią go wyjątkowo użytecznym w nowoczesnym miejscu pracy. Podsumujmy na koniec jego kluczowe zalety:
- darmowy dostęp do aplikacji,
- możliwość korzystania z trzech edytowalnych plików,
- szerokie możliwości integracji z różnymi platformami,
- możliwość prezentowania swoich tablic podczas wideokonferencji czy webinarów.
FigJam jako narzędzie do pracy oraz edukacyjne
Podsumowując, FigJam to coś więcej niż miejsce na burzę mózgów. To potężne narzędzie zarządzania projektami, które przekształca cyfrowe środowisko pracy w prawdziwie interaktywny warsztat kreatywności. Bogata biblioteka edytowalnych szablonów i elastyczne funkcje zarządzania tablicą sprawiają, że rozwiązanie to szybko staje się nieodłącznym elementem każdego zespołu kreatywnego.