Co to jest BaseLinker i kto może go wdrożyć?
3 min
3 min
Na skróty
Czas to pieniądz. Także albo przede wszystkim dla właścicieli sklepów internetowych. BaseLinker natomiast pozwala zaoszczędzić go naprawdę sporo dzięki automatyzacji oraz ogromnej liczbie platform, z którymi jest zintegrowany. Sprawdź najważniejsze informacje na temat tego, co to jest BaseLinker, jak działa i kto może go wdrożyć.
BaseLinker to zewnętrzny system online przeznaczony dla sklepów e-commerce, który można podłączyć do różnych funkcji. Ma on szerokie spektrum integracji na wielu poziomach — od magazynu po sprzedaż. Możliwe jest zintegrowanie go z innymi platformami oraz narzędziami, dzięki czemu następuje automatyzacja sklepu internetowego.
Dzięki BaseLinker:
System ten ma sporo automatyzacji, dzięki którym wiele procesów przyspiesza. A Ty nie musisz ręcznie odpowiadać każdemu klientowi, na przykład w momencie zmiany statusu jego zamówienia. Zautomatyzowany jest nie tylko kontakt z zamawiającymi, ale również wymiana danych z marketplace’ami oraz zarządzanie stanem magazynowym.
Jeżeli zależy Ci na przykład na łatwym wystawianiu ofert w wielu kanałach, synchronizacji zamówień, Asystencie Pakowania (module wspierającym proces zbierania zamówień oraz ich pakowania) i innych inteligentnych funkcjach, sporo skorzystasz, implementując ten system.
Zdj. 1. Oficjalna strona www systemu BaseLinker
Źródło: https://baselinker.com/pl-PL/home/
Omówiliśmy pokrótce system BaseLinker — co to jest, jak działa i jakie są jego zalety. Kto natomiast może na nim skorzystać? To przede wszystkim właściciele sklepów, CEO (ang. Chief Executive Officer), COO (ang. Chief Operating Officer), logistycy, spedytorzy, CMO (ang. Chief Marketing Officer), marketerzy, marketing managerowie, CSO (ang. Chief Security Officer), pracownicy sklepów internetowych oraz personel obsługi klienta.
Możliwe jest zintegrowanie BaseLinkera między innymi z:
oraz na przykład z Android, eparagony.pl, Bitrix24, Przelewy24 i Thunderbird. Lista wszystkich standardowych integracji dostępna jest na oficjalnej stronie BaseLinker.
Zdj. 2. Lista możliwych integracji na stronie internetowej systemu BaseLinker
Źródło: https://baselinker.com/pl-PL/integracje/
Najpopularniejsze platformy e-commerce to nie wszystko. BaseLinker pozwala także na integrację z platformami, których nie ma na liście. Wymaga to jednak np. wiedzy programistycznej. Przykładem jest połączenie Quick CMS z opisywanym przez nas systemem.
Jeżeli Twoja firma ma specyficzne potrzeby i jej założenia odbiegają od standardów systemu BaseLinker, wdrożenie go może nie być dobrym pomysłem. Podobnie również jest w sytuacji, gdy masz spersonalizowane pod swoją firmę oprogramowanie, a nie standardowo zintegrowane platformy (takie jak np. Shoper, PrestaShop, czy Magento).
Jeżeli korzystasz z niestandardowych platform, konieczne może okazać się przejście całego procesu programistycznego, a to może się natomiast wiązać ze sporym nakładem finansowym. Istnieją także produkty na tyle specjalistyczne, że ich sprzedaż nie do końca można zintegrować z systemem BaseLinker.
To, ile kosztuje wdrożenie BaseLinker, zależy m.in. od tego, na jakiej platformie funkcjonuje Twój sklep internetowy. Integracja np. WooCommerce jest bowiem znacznie prostsza, a zatem i tańsza niż integracja systemu October CMS. O cenę połączenia systemów warto pytać konkretnych usługodawców — na przykład wyspecjalizowanych w SXO.
Jeżeli chodzi natomiast o odpowiedź na pytanie, ile kosztuje BaseLinker w kwestii samego korzystania, cennik dostępny jest na stronie internetowej tego systemu.
Zdj. 3. Cennik BaseLinker
Źródło: https://baselinker.com/pl-PL/cennik/
Mniejsze sklepy internetowe mogą skorzystać z darmowej wersji Freemium, która ma jednak pewne ograniczenia. Wersja Business kosztuje 99 złotych miesięcznie, a wariant Enterprise opiera się na ofercie indywidualnej.
Zawodowy copywriter, pasjonat SEO, przedsiębiorca. Specjalizuje się w treściach dotyczących marketingu internetowego. Miłośnik nowinek technologicznych. Kiedy nie pracuje, latem rekreacyjnie biega, a zimą morsuje.