Na skróty
Strona w sieci to wizytówka każdego przedsiębiorstwa, a w przypadku sklepów internetowych – narzędzie do zarabiania pieniędzy. Niektórzy zlecają budowę witryny www od podstaw, na indywidualnie przygotowanym kodzie. Wiele osób korzysta jednak z gotowych CMS (czyli oprogramowania do zarządzania treścią), do których należy WordPress. Czy strona na WordPress to dobre rozwiązanie? Sprawdźmy!
Zdj 1. WordPress to najpopularniejszy CMS do tworzenia stron internetowych na świecie
Źródło: https://pixabay.com/photos/wordpress-blogging-writing-typing-923188/
CMS to system umożliwiający stosunkowo szybkie, skuteczne, a jednocześnie rozbudowane tworzenie i prowadzenie różnego rodzaju stron internetowych. Do najpopularniejszych CMS na świecie należą Joomla, Drupal, Wix, Shopify i właśnie WordPress.
WordPress to narzędzie oparte na dedykowanych szablonach, ułatwiające przygotowanie strony internetowej o szerokim przeznaczeniu. Jest zdecydowanie najpopularniejszym CMS na świecie. Na tym oprogramowaniu zbudowanych jest aktualnie większość stron w sieci (43 procent), a udział w rynku CMS dochodzi do nawet 70 procent.
Pierwotnie napisany w PHP i działający na bazach MySQL WordPress powstał w 2003 roku z myślą o blogerach. Dostęp do niego jest bezpłatny, a oprogramowanie udostępniono na licencji GNU – dzięki temu można edytować go zgodnie ze swoimi potrzebami.
Jakiego rodzaju strony internetowe można przygotować w oparciu o WordPress?
Pod względem wszechstronności WordPress praktycznie nie ma ograniczeń, a to niejedyna zaleta tego CMSa.
Zdj 2. System jest prosty w obsłudze. Wpisy wstawia się w intuicyjny sposób.
Źródło: https://pixabay.com/photos/wordpress-blogging-blogger-editor-265132/
Strona na WordPress ma wiele zalet, które przekładają się na jego popularność. To system wszechstronny, idealny zarówno dla początkujących użytkowników, jak i zaawansowanych twórców, którzy wymagają indywidualnego kreowania witryn w sieci. Jakie są zalety korzystania z WordPressa?
Strona oparta na WordPress dostosowana jest praktycznie do każdej branży. Sprawdza się np. w usługach internetowych, usługach marketingowych, budownictwie, branży stolarskiej, remontowej, sportowej, transportowej czy elektrycznej – właściwie nie ma tu ograniczeń.
Dzięki zastosowaniu specjalnej wtyczki WooCommerce użytkownik może przygotować rozbudowany sklep internetowy z intuicyjnym systemem płatności, programami lojalnościowymi, wyszukiwarkami produktów.
Oto jak postawić prostą stronę na WordPress w kilku krokach:
Budowa strony na WordPress nie wymaga wielkiej wiedzy, ale dotyczy to tylko podstawowych witryn. Warto zlecić stworzenie zaawansowanej strony firmowej profesjonalistom, którzy od razu dostosują ją do współczesnych wytycznych Google, zabezpieczą ją przed spamem, wykonają indywidualnie dopasowaną szatę graficzną i dopasują całość do Twoich potrzeb.
Chociaż WordPress ma też wiele wad (np. luki w zabezpieczeniach) to jest jednym z najlepszych sposobów na budowę strony internetowej. Z pewnością warto z niego skorzystać, jeżeli nie wymagasz indywidualnych, skrojonego pod Ciebie systemu, skorelowanego z witryną.
Dziennikarz, copywriter i przedsiębiorca, który działa w branży od ponad 10 lat. Wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i licencjonowany konferansjer. Zajmuje się przygotowywaniem eksperckich treści związanych z marketingiem, a w szczególności pozycjonowaniem treści. Praca jest dla niego największą pasją.