Na skróty
Jasper AI cieszy się sporą popularnością u zwolenników tworzenia tekstów ze wsparciem sztucznej inteligencji. W przeciwieństwie do Chat GPT nie jest to narzędzie przeznaczone do wszystkiego. Wykorzystują je głównie twórcy treści publikowanych na stronach internetowych oraz w social mediach. Sprawdź, czym jest Jasper i jak może Ci pomóc w tworzeniu contentu.
Jasper AI (znany kiedyś jako Jarvis.ai) jest narzędziem do generowania tekstów, które jest oparte na sztucznej inteligencji. Oprogramowanie pozwala szybko i efektywnie tworzyć oryginalne oraz wolne od plagiatu treści. Oferuje także gotowe jej szablony. Ponadto Jasper AI specjalizuje się w tworzeniu tekstów przyjaznych dla SEO. Przekłada się to na lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania Google.
Zdj. 1. Strona główna narzędzia Jasper
Źródło: https://www.jasper.ai/
Jasper AI generuje teksty w ponad 30 językach. Oczywiście także po polsku. Spokojnie wykorzystasz go więc do: do treści na blogu, opisów produktów lub na przykład postów w mediach społecznościowych. Wszystko, co musisz zrobić, aby powstał tekst, to podać odpowiednie informacje i określić rodzaj treści. Podaj zatem słowa kluczowe, ton, grupę docelową i strukturę nagłówków. A może chcesz „nakarmić” narzędzie informacjami, na których ma bazować podczas tworzenia tekstu? To wszystko jest możliwe!
Istotne funkcje Jasper AI to między innymi: Knowledge Base, Brand Voice oraz Jasper Art, Jasper Chat i rozszerzenie do przeglądarki.
Możesz zasilić Knowledge Base z wykorzystaniem linków lub plików (na przykład PDF). To jedna z wielu pożytecznych funkcji, którą ma Jasper AI. Tę opcję szczegółowo opisuje jeden z artykułów na oficjalnej stronie narzędzia.
Zdj. 2. Wyjaśnienie możliwości i zastosowania Knowledge Base
Źródło: https://help.jasper.ai/hc/en-us/articles/18618707176347-How-to-use-the-Knowledge-Base
Ponadto istotne znaczenie ma też Brand Voice. Głos marki to próbka treści, którą można wgrać do Jaspera. Oprogramowanie w trakcie generowanie tekstów będzie inspirować się wyznaczonym stylem pisania. Jeżeli więc zależy Ci na przykład na tworzeniu tekstów o formalnym charakterze, wystarczy, że wgrasz próbkę.
Kolejną wartą docenienia funkcją jest tworzenie obrazów. Jasper Art jest jedną z opcji Jaspera, która tworzy oryginalne grafiki. Działa ona w oparciu o DALL-E. Żadnym problemem nie jest więc opatrzenie Twojego wpisu blogowego atrakcyjnym rysunkiem lub fotorealistycznym ujęciem.
Możesz również prowadzić naturalną rozmowę ze sztuczną inteligencją. Bez problemu stworzy ona dla Ciebie między innymi: posty reklamowe, skrypty wideo, pomysły na artykuły bądź też świąteczne wpisy reklamowe na Facebooka.
Oprogramowanie Jasper AI ma też dedykowaną wtyczkę do Chrome. Jest ona oparta na AI. Rozszerzenie integruje się między innymi z: Facebookiem, Twitterem, Google Docs, HubSpot, Shopify oraz Surfer SEO. Chcesz wykorzystać narzędzie bezpośrednio w Dokumentach Google? Nie będzie to problemem!
Jasper AI to również kilkadziesiąt języków. Masz zamiar stworzyć bloga dla czytelników z Niemiec, Anglii lub Hiszpanii? Żaden problem! Wszystkich możliwości jest znacznie więcej. To doskonała opcja dla osób, które prowadzą globalny biznes lub chcą dokonać ekspansji na zagraniczny rynek.
Jasper AI dostępny jest w trzech planach:
Zdj. 3. Cennik Jasper AI
Źródło: https://www.jasper.ai/pricing
Wszystkie warianty zostały szczegółowo opisane na stronie. Plan Creator za 39 USD miesięcznie jest dla indywidualnych twórców. Oferuje on podstawowe funkcje. Między innymi: 1 głos marki, Jasper Chat, dostęp do SEO mode i rozszerzenie przeglądarki.
Plan Pro za 59 USD miesięcznie jest dla zespołów. Pozwala on wgrać 3 głosy marki, ma 10 slotów w Knowledge Base. Daje również możliwość współpracy w zespole, tworzenie kampanii i generowanie obrazów. Plan Business z niestandardową wyceną oferuje zaawansowane funkcje dla dużych firm. Korzystający dostają między innymi dostęp do API oraz nielimitowane zasoby.
Zawodowy copywriter, pasjonat SEO, przedsiębiorca. Specjalizuje się w treściach dotyczących marketingu internetowego. Miłośnik nowinek technologicznych. Kiedy nie pracuje, latem rekreacyjnie biega, a zimą morsuje.