Narzędzia

SurveyMonkey – poznaj platformę do tworzenia ankiet

3 min czytania
SurveyMonkey - poznaj platformę do tworzenia ankiet

Prowadzenie badań kontrolnych zadowolenia klientów to jedno z kluczowych zadań w marketingu. Dzięki temu możesz przeanalizować, czego oczekuje Twój odbiorca, jakie ma uwagi do prowadzonej przez Ciebie sprzedaży i które elementy sprzedaży są – jego zdaniem – najciekawsze. W wykonaniu badań satysfakcji klientów przyda się narzędzie SurveyMonkey. Co warto o nim wiedzieć?

SurveyMonkey - poznaj platformę do tworzenia ankiet

Badanie satysfakcji klientów warto przeprowadzać regularnie, aby sprawdzić, czy działania sprzedażowe, które realizujesz są słuszne. To również pokazanie klientom, że chcesz wsłuchać się w ich głos i masz szacunek do ich zdania. SurveyMonkey jest narzędziem, które w wymierny sposób ułatwi Ci realizację badań nad klientami.

SurveyMonkey – co to jest?

SurveyMonkey to profesjonalne i jedno z najpopularniejszych narzędzi do realizacji ankiet służących do zbierania opinii na temat produktu, usług lub działania konkretnych marek. Korzysta z niego codziennie tysiące podmiotów gospodarczych, które zadają swoim klientom ponad 20 milionów pytań – na całym świecie.

System udostępnia wiele gotowych szablonów ankiet i umożliwia realizację takowych badań od zera.  Do dyspozycji użytkownika są również różne typy pytań, z których można korzystać (np. pytania otwarte, wielokrotnego wyboru, pytania rozbudowane i pytania demograficzne) oraz rodzaje ankiet prostych i mało skomplikowanych. 

Zalety i wady SurveyMonkey

Z pewnością SurveyMonkey to jedno z najbardziej rozbudowanych narzędzi do prowadzenia badań satysfakcji klientów. Do jego zalet zaliczymy m.in. zaawansowany system analityczny wyników, rozbudowaną możliwość prowadzenia ankiet, system projektowania i generowania nawet najbardziej skomplikowanych strukturalnie pytań i możliwość skorzystania z wielu funkcji logicznych, ukrywania i wyświetlania wcześniejszych odpowiedzi, a także z wielu innych rozwiązań, których nie ma konkurencja. Użytkownicy mogą skorzystać też z darmowej wersji oprogramowania.

Zobacz  Qwen – czym charakteryzuje się ten model AI?

Wśród korzyści wynikających ze stosowania SurveyMonkey warto wymienić także dostęp do rozbudowanego centrum pomocy, FAQ, katalogów i zaawansowanych poradników. SurveyMonkey udostępnia też specjalne API do obsługi ankiet oraz wsparcie klienta przez chat, e-mail i telefon. Dodajmy też możliwość integracji z najpopularniejszymi programami takimi jak m.in. Google Drive.

Niestety, system budowy ankiet ma także swoje wady. Wśród nich zaliczymy z pewnością cenę. Wersja darmowa jest okrojona do zaledwie 1 ankiety miesięcznie z 10 polami, na które można uzyskać maksymalnie 100 odpowiedzi. Z kolei kwoty za subskrypcje są wysokie. Zaczynają się od 120 złotych za miesiąc. Poza tym wadą jest również brak polskojęzycznej wersji oprogramowania. Dostępny jest natomiast wariant angielski i niemiecki.

SurveyMonkey - poznaj platformę do tworzenia ankiet

Zdj 2. Przykładowy panel administracyjny systemu

Źródło: https://mms.businesswire.com/media/20230926402601/en/1896905/5/Forms-PressRelease01.jpg 

Jak korzystać z SurveyMonkey?

Interfejs narzędzia oparty jest na prostych rozwiązaniach, dzięki czemu obsługa SurveyMonkey nie powinna sprawić problemu nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Proces tworzenia ankiet jest intuicyjny, oparty na pięciu krokach. Jakich?

  1. Wybór szablonu ankiety (do wyboru 230 gotowych rozwiązań) lub przygotowanie własnego.
  2. Przygotowanie pytań na bazie 13 różnych opcji, w tym m.in. pytań obrazkowych, menu rozwijanego czy interaktywnych rozwiązań.
  3. Udostępnienie ankiet za pomocą dedykowanego systemu wsparcia i integracji z najpopularniejszymi narzędziami.
  4. Zbieranie i analizowanie odpowiedzi klientów. Dystrybucji ankiety możesz dokonać m.in. za pomocą mediów społecznościowych czy e-mail marketingu.
  5. Przygotowanie zbiorczego raportu wygenerowanego przez system. Wyniki ankiety można eksportować m.in. do Excela lub pliku CSV, a nawet do SPSS.
Zobacz  Czym jest i do czego służy MailChimp?

W trakcie przygotowywania ankiet możesz m.in. ukrywać dalsze pytania na podstawie udzielonych wcześniej odpowiedzi. Możesz również wykorzystać pytania z gotowej bazy (np. najpopularniejsze pytania dotyczące kwestii biograficznych) lub zaangażować w przygotowanie ankiety sztuczną inteligencję, która dokona zaawansowanej analizy. Pamiętaj, żeby na koniec dokładnie przeczytać ankietę przed wysłaniem jej do klienta. To determinuje  

Dziennikarz, copywriter i przedsiębiorca, który działa w branży od ponad 10 lat. Wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i licencjonowany konferansjer. Zajmuje się przygotowywaniem eksperckich treści związanych z marketingiem, a w szczególności pozycjonowaniem treści. Praca jest dla niego największą pasją.

Udostępnij

Oceń tekst

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!

Zapytaj o ofertę SEO
Dołącz do newslettera
Powiązane artykuły Najnowsze Popularne

Zbuduj Twój potencjał SEO

Skonsultuj z nami Twoją sytuację w wyszukiwarce. Porozmawiajmy o Twoich celach i możliwościach współpracy