A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś
Semcore Słownik Messenger

Co to jest Messenger?

Komunikatory internetowe cieszą się rosnącą popularnością wśród każdej grupy wiekowej. Z ich pomocą bez większego problemu możemy kontaktować się z osobami mieszkającymi w odległych krajach, ale i również, z których bliskimi spotykamy na co dzień. Możemy wskazać wiele popularnych komunikatorów, jednak jeden z nich w znaczny sposób wybija się przed szereg, a jest nim Messenger!

Co to jest Messenger?

Messenger jest jedną z aplikacji należących do Facebooka. Jest to komunikator internetowy, który umożliwia nam wysyłanie wiadomości, ale i również wszelkiego rodzaju multimediów. Z pomocą Messengera możemy nawiązywać połączenia głosowe, ale i również organizować wideo rozmowy. Aplikacja po raz pierwszy została uruchomiona 9 sierpnia 2011 i obecnie pracuje na wszystkich systemach operacyjnych w smartfonach.

Dlaczego Messenger cieszy się dużą popularnością?

Prawdopodobnie najważniejszym atutem Messengera jest szeroka baza użytkowników. W dzisiejszych czasach znalezienie osoby, która nie ma konta na Facebooku może okazać się nie lada wyzwaniem, a każdy internauta, który posiada swój profil na tej platformie ma również dostęp do wbudowanego komunikatora internetowego, jakim jest właśnie Messenger.

Kolejnym niepodważalnym atutem tej aplikacji, jest jej wysoka przystępność dla użytkowników. Nawigowanie w komunikatorze odbywa się za pomocą prostych gestów, do których zwyczajnie jesteśmy przyzwyczajeni. Interface okazuje się być przyjazny nawet dla osób starszych, które nie są szczególnie zaznajomione z najnowszymi nowinkami technologicznymi.

Zobacz:  Ambush Marketing

Messenger zyskuje również liczne aktualizacje, które mają na celu poprawę określonych funkcjonalności, ale i również usuwanie błędów zgłaszanych przez użytkowników. Nie bez powodu aplikacja ta przez wielu uważana jest za najlepszy komunikator internetowy.

messenger

Jak zainstalować Messengera?

Instalacja Messengera jest niezwykle prosta oraz intuicyjna. Jedyne co musimy zrobić, to odwiedzić sklep z aplikacjami dostępny na naszej platformie (w przypadku systemów Apple – AppStore, w przypadku androida (Sklep Play). Teraz pozostaje nam jedynie wpisać w pole wyszukiwarki frazę „Messenger”. Wybieramy pierwszy wynik, akceptujemy wszystkie umowy, klikamy przycisk “zainstaluj” i cieszymy się nieograniczoną możliwością kontaktu z naszymi najbliższymi!

Kiedy Messenger pokazuje aktywność?

Podczas korzystania z Messengera, prawdopodobnie zauważyliśmy, że w górnej części interfejsu możemy zobaczyć dostępnych znajomych. Status sygnalizowany jest za pomocą zielonej kropki znajdującej się po prawej stronie zdjęcia. Tutaj właśnie pojawia się podstawowe pytanie – kiedy Messenger pokazuje aktywność? Odpowiedź na to pytanie, jest stosunkowo prosta. Jeżeli posiadamy uruchomiony komunikator, to wszyscy nasi znajomi będą poinformowani o tym, że jesteśmy Online. Oczywiście bez większego problemu możemy zmienić informacje o naszym statusie z poziomu aplikacji. Wystarczy jedynie wykonać kilka kliknięć, aby zachować niewidoczność, nawet jeżeli w danej chwili korzystamy z komunikatora.

Czy warto korzystać z Messengera?

Jak już wspominaliśmy wyżej – aplikacja Messenger jest prawdopodobnie najpopularniejszym komunikatorem na całym świecie. Z faktu, że zainteresowanie wokół Facebooka przynajmniej w naszym kraju nie maleje, to sytuacja będzie wyglądać analogicznie w przypadku Messengera. Sięgając po tę aplikację, możesz mieć pewność, że bez większego problemów będziesz mógł skontaktować się z większością znajomych, z którymi rozmawiasz na co dzień. Komunikacja przez Internet jest niesamowicie wygodna, ponieważ nie zawsze możemy sobie pozwolić na rozmowę twarzą w twarz. Dlatego osobiście uważamy, że warto korzystać z Messengera, ponieważ przede wszystkim aplikacja Mesenger wykonana jest w sposób przyjazny użytkownikowi, więc każdy z nas niezależnie od wieku może bez problemu rozmawiać z najbliższymi przez Internet.

Semcore

Zobacz powiązane frazy

Oceń tekst

Średnia ocen 2,8 / 5. Liczba głosów: 4

Brak głosów - oceń jako pierwszy!