A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś

Co to jest wizytówka NAP?

Wizytówki NAP są przydatne w ramach pozycjonowania lokalnego. Pozwalają udostępniać informacje o firmie. Publikuje się je na różnych stronach internetowych dostępnych w sieci.

Co to jest NAP — definicja

NAP to skrót od Name Adress Phone odnoszący się do wizytówki przedsiębiorstwa w Internecie. Wspomniane informacje na temat działalności, czyli nazwa, adres oraz telefon dają możliwość pozyskania klientów.

W wizytówkach NAP właściciele firm mogą również opublikować dane, takie jak choćby adres e-mail oraz godziny otwarcia. Kluczowe jest jednak, aby wszystkie dane, które zostają opublikowane, cechowały się aktualnością. Powinny również być zgodne z informacjami, które są dostępne na firmowej stronie www. Pamiętaj także o tym, aby treści, które są publikowane w wizytówkach NAP, zawsze były unikalne. Algorytmy Google szczegółowo weryfikują bowiem treści również pod tym kątem. Jeżeli chcesz, aby Twoja firmowa wizytówka została w pełni profesjonalnie sporządzona, skorzystaj z usług sprawdzonej agencji marketingowej.

Gdzie można umieścić wizytówkę NAP?

Wizytówki NAP można umieścić na przykład na stronach internetowych, takich jak:

 • yelowwpages.pl,
 • zumi.pl,
 • targeo.pl,
 • panoramafirm.pl,
 • odi.pl,
 • baza-firm.com.pl 

i oczywiście Mapy Google. Wymienione wyżej serwisy to tylko niewielka część dostępnych stron, na których możliwa jest publikacja firmowych wizytówek. Z możliwości umieszczania danych na temat firmy korzystają między innymi: hotele, restauracje, stomatolodzy, salony kosmetyczne itd. Jednym słowem wszystkie firmy oraz instytucje, które swoją działalność prowadzą także stacjonarnie. Tylko wtedy dostępne jest bowiem pozycjonowanie lokalne. 

Zobacz:  Google Sites

NAP

Przeczytaj także: SEO i SXO

Co zawiera wizytówka NAP?

Wspomniane wcześniej informacje to tylko część tych, które można opublikować na firmowej wizytówce. Możliwe jest bowiem uzupełnienie informacji dotyczących między innymi:

 • branży,
 • nazwy,
 • produktów,
 • usług,
 • pełnej lokalizacji firmy,
 • adresu strony internetowej,
 • NIP, REGON,
 • adresu e-mail,
 • numeru telefonu, a także 
 • godzin otwarcia.

Nieocenione jest również opublikowanie krótkiego opisu. Za sprawą takiego działania odbiorcy treści będą mogli zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat działalności. Wprawieni copywriterzy wspólnie ze specjalistami z zakresu pozycjonowania dobierają frazy kluczowe, a także tworzą treści na wizytówki NAP według wytycznych. Dzięki temu możliwe jest najlepsze pozycjonowanie NAP-ów, a dodatkowo zachęcenie czytelników do skorzystania z oferty sprzedażowej. 

Bardzo często obecność firmy w wizytówkach NAP bada się podczas przeprowadzania audytu SEO.

Wizytówki NAP — wpływ na pozycjonowanie lokalne

Bardzo dobry wpływ na pozycjonowanie lokalne strony internetowej to jeden z atutów dobrze sporządzonej wizytówki NAP. Jeżeli linki do firmowej strony internetowej kierowane są z wizytówki firmowej o sporej reputacji, stanowi to dużą wartość dla pozycjonowania lokalnego. To również doskonała droga do zdobycia nowych klientów z Twojego regionu i lokalnego rynku. Wizytówki NAP dają sporo w zakresie link buildingu, który jest częścią SEO (ang. Search Engine Optimization) Off Site. W związku z tym strona internetowa, do której kierują wizytówki NAP, będzie pojawiać się naprawdę wysoko w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Warto powierzyć tę usługę ekspertom. Wysoka pozycja strony internetowej w wyszukiwarce Google ma bowiem ogromne znaczenie dla każdego biznesu. 

Zobacz:  Linki afiliacyjne

Podsumowując, wizytówka NAP to firmowy profil, nad którym warto trochę popracować. Chodzi tutaj zarówno o optymalizację treści pod SEO, jak i o uzupełnienie w sposób zgodny z prawdą i atrakcyjny dla czytelnika. Ważne jest również, aby wszystkie informacje, które zostały podane w wizytówce, były takie same, jak to, co wyświetla się na firmowej stronie internetowej. Wizytówki NAP wykonane przez ekspertów pomagają budować reputację domeny, a także pozwalają potencjalnym klientom znaleźć Twoją działalność w internecie. Skorzystanie z usług agencji marketingowej sprawia w tym przypadku, że specjaliści opracowują lokalne frazy kluczowe i w taki sposób tworzą treści, że właściciele firm cieszą się satysfakcjonującymi rezultatami opublikowania wizytówek NAP.

Semcore

Oceń tekst

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów - oceń jako pierwszy!