A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś
Semcore Słownik Domain Rating

Co to jest Domain Rating?

Jednym z terminów, który ma związek z ilością oraz jakością linków do strony internetowej jest domain rating. Ten parametr ma spore znaczenie dla pozycji strony internetowej w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Sprawdź definicję wspomnianego pojęcia.

Co to jest Domain Rating — definicja

Domain rating jest wskaźnikiem, który został wprowadzony przez narzędzie Ahrefs. Ocenia ono domenę pod kątem zarówno ilości, jak i jakości linków, które prowadzą do strony internetowej z zewnętrznych źródeł. W trakcie obliczania domain rating branych jest pod uwagę kilka parametrów. Między innymi są to:

  • liczba unikalnych domen linkujących do Twojej strony internetowej,
  • liczba domen, do których linkują wspomniane domeny.

Link Juice to inaczej moc SEO. Pojęcie służy do określenia wartości, jaka jest przekazywana z jednej strony internetowej na drugą. Domain Rating domeny rozkłada się równo na linkowane strony. Link ze witryny, na której znajdują się odnośniki do 100 stron internetowych od Domain Rating 50, jest mniej wart niż link z witryny, która ma DR 30 i linkuje tylko do 3 witryn. Metryka jest zatem subiektywną oceną, którą zaproponowali twórcy Ahrefs. 

Nie powinno się jednak utożsamiać oceny, która podana jest w skali od 1 do 100 z realną oceną wyszukiwarki Google. Analizując domain rating, trzeba także brać pod uwagę, że wspomniany parametr jest podatny na manipulacje. Im wyższy jest współczynnik na skali 0-100, tym lepiej oceniona zostaje strona internetowa. 

Zobacz:  Marketing produktów

Domain Rating

Jak zwiększyć domain rating?

Narzędzie Ahrefs za pomocą parametru domain rating wskazuje siłę całkowitego profilu linków zwrotnych docelowej witryny. Chodzi tutaj zarówno o liczbę odnośników, jak i o ich jakość. Jeżeli chcesz zdecydować się na sprawdzone działania SEO, które podnoszą opisywany parametr, powinieneś skorzystać z usług jak najlepszej agencji marketingowej. Specjaliści, którzy zajmą się Twoją witryną, mogą przeprowadzić efektywny link building, który naturalnie podniesie pozycję strony internetowej w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Przy okazji będziesz miał wtedy gwarancję, że linki będą wyglądały naturalnie z perspektywy algorytmów Google. Poprawę oceny Twojej domeny, czyli parametru domain rating zauważysz już po upływie kilku tygodni. 

Działania, którymi zajmą się specjaliści to zdobywanie linków, czyli odnośników z innych stron internetowych do Twojej. Eksperci uwzględniają przy tym wymogi algorytmu Google Pingwin. Od momentu, kiedy rozpoczął on swoje działanie, mocno zmieniło się postrzeganie odnośników na stronę internetową. Od 4 października 2013 roku ogromne znaczenie dla SEO (ang. Search Engine Optimization) mają dobre jakościowo odnośniki. Aby podniósł się współczynnik Domain Rating Twojej strony internetowej, eksperci mogą wykorzystać następujące źródła linków:

  • katalogi,
  • fora internetowe,
  • blogi,
  • media społecznościowe,
  • artykuły sponsorowane.

Pamiętaj o tym, aby w kwestii poprawy oceny domain rating ufać wyłącznie sprawdzonym agencjom marketingu internetowego.

Domain Rating — podsumowanie

Domain rating to parametr, który jest jednym ze wskaźników jakości domeny. Wykorzystuje go narzędzie Ahrefs. DR wskazuje bowiem jakość linków, które prowadzą do konkretnej strony internetowej w porównaniu do innych domen w bazie danych. Współczynnik ten może przyjąć wartość od 1 do 100. Im jest wyższy, tym lepiej jest ocenione linkowanie do strony internetowej. 

Zobacz:  Page Rank

Wpływ na ten parametr mają aspekty, takie jak: link-juice oraz DR domeny źródłowej. Ten pierwszy termin oznacza inaczej moc SEO. Z kolei DR domeny źródłowej jest dzielone na wszystkie strony internetowe, do których znaleźć można na niej linkowanie. Dzięki możliwościom narzędzia Ahrefs, a także parametrowi domain rating masz możliwość umieszczenia linka tam, gdzie występuje wysokie DR. W ten sposób strony internetowe przekazują bowiem najwięcej mocy wraz z linkiem. Jeżeli chcesz, aby budową bazy linków do Twojej strony internetowej zajęli się eksperci, możesz skorzystać z usług sprawdzonej agencji marketingu internetowego. Powodzenia!

Semcore

Zobacz powiązane frazy

Oceń tekst

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!