A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś
Semcore Słownik Asystent Google

Co to jest Asystent Google?

Asystent Google przez wiele osób uważany jest za zalążek przyszłej sztucznej inteligencji. Chociaż dla wielu ludzi jest to po prostu ciekawa aplikacja. Z całą pewnością daje ona tyle możliwości, że warto ją wykorzystywać. Sprawdź najważniejsze informacje na temat wirtualnego pomocnika. Wiele jego możliwości potrafi zaskakiwać.

Asystent Google – co to jest?

Asystent Google to inteligentna aplikacja, która może wykonywać Twoje polecenia. Odbywa się to za pomocą głosowych komend. Wspomnianą aplikację można bardzo łatwo pobrać na telefon, tablet, bądź też inne urządzenie. Aby ją uruchomić, wystarczy powiedzieć „Ok Google” albo nacisnąć przycisk ekranu głównego na swoim urządzeniu. Asystent Google to również osobisty asystent głosowy. Uczy się on głosu, a także preferencji użytkownika telefonu. Dzięki temu dobiera najlepsze odpowiedzi, idealnie skrojone do oczekiwań, a także potrzeb właściciela urządzenia. Opisywana aplikacja została uruchomiona w Polsce 16 stycznia 2019 roku. Już od tego momentu każdy użytkownik w naszym kraju mógł korzystać z jej funkcji. Twórcy Google nieustannie rozwijają tę aplikację. Dzięki temu, co jakiś czas dodawane są do niej kolejne funkcjonalności.

Jakie możliwości daje asystent Google?

Jak wspomnieliśmy, usługi asystenta Google są ciągle wzbogacane o kolejne możliwości. Już od samego początku ta inteligentna aplikacja rozpoznawała ogromną liczbę komend, a także poleceń. Poniżej opisane możliwości to tylko niektóre z dostępnych

  • Edukacja i źródła wiedzy – asystent Google pozwala między innymi na przeliczanie jednostek, a także tłumaczenie języków i poznawanie faktów historycznych,
  • Biznes i finanse – możliwe jest na przykład sprawdzenie kursów akcji bądź też kursów walut,
  • Gry i rozrywka – aplikacja Asystenta Google może opowiedzieć Ci dowcip, przeczytać wiersz, a nawet zaśpiewać piosenkę,
  • Muzyka i dźwięk – można również odsłuchać ulubione utwory z aplikacji YouTube albo Spotify za pomocą komendy do Asystenta Google,
  • Jedzenie i napoje – sprawdzenie wartości odżywczych dowolnej potrawy również nie stanowi problemu,
  • Pogoda – możesz zapytać na przykład o to, jaka temperatura jest aktualnie w danym mieście,
  • Sterowanie domem – Asystent Google pozwala na przykład sterować urządzeniem Chromecast,
  • Zakupy (w tym e-commerce) – jeżeli chcesz, bez problemu sprawdzisz, czy najbliższa niedziela jest handlowa lub znajdziesz sklep internetowy, którego szukasz.
Zobacz:  Grywalizacja

google assistant

Przeczytaj także: reklama Google Ads oraz Pozycjonowanie lokalne

Jak zatem widzisz, asystent Google może odpowiedzieć na większość Twoich pytań. Możliwe jest także zarezerwowanie biletu lotniczego albo dodanie wydarzenia do kalendarza. Aplikacja bez problemu może również przejrzeć galerię na Twoim urządzeniu, a wszystko za sprawą Twoich komend głosowych. Asystent Google może być zainstalowany nie tylko na telefonach komórkowych i tabletach. Dla przykładu popularne jest bowiem zastosowanie Google Assistant w Android TV. W tym przypadku aplikacja może towarzyszyć Ci w trakcie oglądania filmów albo przeszukać Netfliksa i wskazać, które tytuły mogą Cię zainteresować.

Łatwo więc zauważyć, że Asystent Google zmienił nieco współczesny marketing. Wiele marek musi projektować swoje usługi i produkty w taki sposób, aby mogły być one “wyszukiwane” głosowo z wykorzystaniem funkcji Google Assistant.

Asystent Google może być również pomocnikiem w Twoim domu. Możesz bowiem przekształcić całe mieszkanie w smart home. Tym sposobem za pomocą aplikacji da się kontrolować między innymi temperaturę, a także działanie innych urządzeń, które są sparowane z Google Home.

Asystent Google – podobne rozwiązania

Asystent Google to nie jedyna tego typu inteligentna aplikacja, która może znaleźć się w Twoim zasięgu. Istnieją bowiem także rozwiązania od Microsoft, Apple, a nawet Amazon. Microsoft opatentował rozwiązanie o podobnej funkcjonalności do Asystenta Google, jednak kompatybilne przede wszystkim z rozwiązaniami firmy Microsoft. Z kolei Siri to odpowiednik Asystenta Google od Apple. W tym przypadku również możliwa jest obsługa urządzeń w inteligentnym domu i odpowiadanie na pytania. Z kolei Alexa to asystent firmy Amazon. Wiele osób może zainteresować, że to jedna z najlepiej ocenianych aplikacji tego typu. Asystent Google cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością w dużej mierze dlatego, że jest dostępny w rodzimym języku. 

Semcore

Zobacz powiązane frazy

Oceń tekst

Średnia ocen 5 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów - oceń jako pierwszy!