A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś
Semcore Słownik Znacznik strong

Czym jest znacznik strong?

Kiedy piszesz tekst na stronę internetową, czasami bardzo ważne jest wizualne oddzielenie jakiegoś fragmentu od reszty. Aby to zrobić, wykorzystać można na przykład znacznik strong. W tym artykule wskażemy Ci, czym jest to rozwiązanie, a także jakie ma zalety. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią tekstu.

Czym jest znacznik strong? – Definicja

Znacznik strong przynależy do języka HTML. Ma on dość podobną funkcję do znacznika <b>. Jego celem jest pogrubienie tekstu. Można umieścić go na stronie internetowej właśnie po to, aby tekst w niektórych miejscach został wyróżniony. Takie działanie sprzyja bowiem czytelności treści.

Ważne jest jednak, aby podkreślone fragmenty nie były przypadkowe. Optymalnie wyróżnione powinny zostać treści, które mają szczególne znaczenie. Wyróżnienie tekstu w taki sposób ma także wpływ na SEO (ang. Search Engine Optimization). Dla przykładu w sytuacji, gdy copywriter redaguje treść za pomocą edytorów tekstowych dostępnych na przykład w ramach SEMSTORM lub SURFERSEO, często zaleceniem jest pogrubienie określonej liczby wyrazów.

Nie da się bowiem ukryć, że algorytmy Google zwracają uwagę nie tylko na przystępność tekstu, ale również na jego czytelność. Dzięki wykorzystaniu znaczników strong możliwe jest zatem zwrócenie uwagi użytkownika strony internetowej na najważniejsze informacje. Tekst staje się również bardziej estetyczny. Wydawać by się mogło, że działanie znaczników <strong> oraz <bold> jest identyczne. Różnica jest jednak znacząca.

Zobacz:  On-page SEO

Znacznik strong

Znacznik strong a znacznik bold — różnica

Znacznik bold zapisuje się tak: <b>. Jego celem także jest wyróżnienie wizualne tekstu. Być może zastanawiasz się zatem, czym różni się to rozwiązanie od znacznika strong. Śpieszymy z odpowiedzią! Strong wyróżnia bowiem tekst nie tylko wizualnie, ale również merytorycznie. Co to oznacza? Informuje on przeglądarkę, że wyróżniony fragment jest istotny. Jest to, jak wspomnieliśmy, ważne z perspektywy SEO (ang. Search Engine Optimization), czyli pozycjonowania. Z tego powodu warto wykorzystywać znacznik strong na przykład do podkreślenia odpowiednio dobranych słów kluczowych. Znacznikiem <b> możesz zatem śmiało pogrubić tekst, który chcesz podkreślić wizualnie, ale nie zwracać na niego szczególnej uwagi merytorycznej. 

Pamiętaj o tym, że stosowanie odpowiednich znaczników jest istotne dla botów Google. Odwiedzają one bowiem każdą stronę internetową i zwracają uwagę na tego typu szczegóły. To od oceny dokonanej przez algorytm wyszukiwarki zależy, jaką pozycję osiągnie Twoja witryna w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania. 

Jeżeli jesteś zainteresowany opracowaniem lub zoptymalizowaniem strony internetowej, która będzie doskonale oceniona przez Google, a zatem zajmie wysoką pozycję pod wartościowe frazy kluczowe, skorzystaj z usług jednej ze sprawdzonych agencji SXO. Eksperci z takich firm zatrudniają zarówno ekspertów SEO (ang. Search Engine Optimization), jak i copywriterów, którzy wiedzą, w którym momencie warto używać konkretnych znaczników.

Co to jest znacznik strong — podsumowanie

Podsumowując, znacznik strong jest elementem języka HTML. Można go wykorzystać po to, aby wyróżnić poszczególne fragmenty zarówno wizualnie, jak i merytorycznie. Nierzadko za pomocą <strong> wyróżniane są na przykład frazy kluczowe. Taka informacja zawsze jest kierowana do przeglądarki użytkownika oraz robotów Google. Chodzi bowiem o to, że dany fragment jest po prostu ważny. Pogrubienie za pomocą znacznika <b> oznacza wyłącznie wyróżnienie wizualne. W tym drugim przypadku informacja o zastosowaniu znacznika na fragmencie tekstu nie jest przekazywana do algorytmów Google. 

Zobacz:  Aromamarketing

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja strona internetowa była jak najlepiej opracowana pod względem wizualnym, merytorycznym, a także pod kątem SEO (ang. Search Engine Optimization), zaufaj ekspertom z branży SXO. Dobrym pomysłem jest na przykład skorzystanie z oferty sprawdzonej agencji marketingu internetowego. 

Semcore

Zobacz powiązane frazy

Oceń tekst

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!