A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś

Co to jest PPC (Pay Per Click)?

Wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania mają ogromne znaczenie. Niesamowicie istotne są także pozycje osiągane pośród linków sponsorowanych w Google. W związku z tym ten artykuł poświęcamy wyjaśnieniu, czym jest PPC. Z angielskiego ten skrót oznacza Pay Per Click Advertising. Zapraszamy do sprawdzenia treści tekstu!

Co to jest PPC? – Definicja

PPC jest modelem reklamy internetowej, który daje możliwość publikowania reklam na wybranej platformie, a następnie płacenia za pojedyncze kliknięcia na nią. W tym przypadku liczba wyświetleń przekazu marketingowego nie odgrywa dużej roli. Reklamodawca zgodnie z nazwą modelu reklamowego ponosi bowiem koszt wyłącznie za kliknięcia. Użytkownicy, którzy są przekierowani na strony internetowe reklamodawców, mogą następnie dokonać zamówienia lub wykonać pożądaną akcję. 

Dla przykładu może to być pobranie aplikacji bądź też zapisanie się do newslettera. Doskonale znanym przykładem zastosowania reklamy PPC jest Google Ads. To inaczej kampania linków sponsorowanych, które wyświetlają się nad organicznymi, czyli bezpłatnymi wynikami wyszukiwania. W przypadku Google Ads reklamy mogą wyświetlać się nie tylko w wyszukiwarce, ale również na stronach internetowych partnerów Google. To tak naprawdę ogromna liczba dużych i popularnych witryn. Bardzo często spotykane formy reklamy PPC to:

System reklamowy rozliczany w modelu za każde kliknięcie jest obecny również w popularnych mediach społecznościowych. W związku z tym możesz spotkać go na przykład na Facebooku lub Twitterze. 

Zobacz:  On-page SEO

Ile kosztuje PPC?

Cena kampanii PPC zależy zarówno od konkurencyjności konkretnej branży, jak i popularności dobranych słów kluczowych. Oprócz tego bardzo ważna jest jakość witryny, do której kieruje link. Im wyższa jest jakość tej strony, tym niższy jest koszt PPC. Spore znaczenie mają także Twoje dotychczasowe wyniki w wyszukiwarce Google. Ponadto na cenę reklamy PPC wpływa także poziom dopasowania dobranych słów kluczowych do treści reklamy oraz strony internetowej. Jeżeli zależy Ci na optymalizacji kosztów kampanii, skorzystaj z usług sprawdzonej agencji marketingu internetowego. 

PPC

Kiedy warto zdecydować się na PPC?

Na kampanię PPC warto zdecydować się na przykład w sytuacji, gdy dopiero wchodzisz na rynek z konkretnym produktem, usługą lub stroną internetową. Opisywane rozwiązanie daje bowiem możliwość szybkiego dotarcia do potencjalnych klientów. Trzeba bowiem pamiętać, że pozycjonowanie stron internetowych, czyli działania SEO, to proces długofalowy. W związku z tym konieczne jest wyczekanie co najmniej kilku miesięcy na pierwsze efekty. W przypadku PPC sprawa wygląda zupełnie inaczej. Na tę formę reklamy internetowej warto zdecydować się także w sytuacji, gdy Twoja oferta ma charakter lokalny. W takiej bowiem sytuacji możesz łatwo dotrzeć na przykład do mieszkańców konkretnego miasta lub okolicy. Wielu właścicieli firm decyduje się również na tego typu kampanię w przypadku reklamy sezonowej. Opisywane sytuacje to tylko niektóre, w których warto zdecydować się na PPC.

Zobacz:  Hreflang

Podsumowując, reklama PPC działa w modelu płatności, w którym reklamodawca ponosi koszt za każde kliknięcie użytkownika. Wielu właścicieli firm decyduje się na to rozwiązanie, choćby z tego powodu, że rezultaty są widoczne bardzo szybko, płacą oni wyłącznie za efekty, a także jest opcja wyszukania dopasowanych fraz. Opisywane rozwiązanie daje możliwość pełnej kontroli nad wydatkami, a także szczegółowego przeanalizowania dotychczasowych efektów kampanii. Pamiętaj o tym, że jeśli decydujesz się na tę formę marketingu internetowego, możesz skorzystać z usług sprawdzonej agencji. Dzięki temu masz gwarancję, że pieniądze zostaną odpowiednio spożytkowane, a Twoja firma zaliczy solidny zwrot z inwestycji. Życzymy Ci jak najlepszego wykorzystania budżetu przeznaczonego na kampanie reklamowe w tej postaci.

Semcore

Zobacz powiązane frazy

Oceń tekst

Średnia ocen 3,3 / 5. Liczba głosów: 3

Brak głosów - oceń jako pierwszy!