A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś
Semcore Słownik Meta description

Czym jest meta description?

Meta description to element strony internetowej, który zaraz po meta title pomaga Twojej witrynie odnosić sukces w Internecie. W tym artykule poznasz podstawowe informacje na temat tego terminu. Wskażemy Ci również, w jaki sposób można wprowadzić meta description za pomocą WordPressa oraz w HTML.

Meta description – co to jest?

Meta description jest krótkim opisem zawartości strony internetowej. Zobaczyć można go w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Podstawowym celem tworzenia tego typu opisu jest zachęcenie użytkowników wyszukiwarki do odwiedzenia witryny. Większość systemów zarządzania treścią daje możliwość edycji tego znacznika z poziomu dostępnych funkcji.

Możliwe jest również prowadzenie go z wykorzystaniem kodu HTML. W tym ostatnim przypadku konieczne jest zastosowanie następującego fragmentu kodu źródłowego:

  • <meta name=”description” content=”Treść meta description” />

Co prawda meta description nie jest traktowany jako czynnik rankingowy dla strony internetowej, jednak sami twórcy Google zachęcają do skupiania się na tym elemencie. Jeżeli bowiem wpływa on na decyzje użytkowników wyszukiwarki, czy kliknąć konkretny link, to ma wpływ także na statystyki strony internetowej. Z kolei między innymi od statystyk witryny zależy, na jakiej pozycji w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania się znajdzie. Bardzo często na samym końcu opisu meta description znajduje się wezwanie do działania, czyli Call To Action. Może być to na przykład zdanie, takie jak „Sprawdź teraz”.

Zobacz:  HTTP

Dlaczego meta description jest ważne?

Pomimo że meta description nie jest oficjalnym czynnikiem rankingowym, ma pośredni wpływ na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce. Przyciąganie potencjalnych klientów to bowiem źródło poprawy statystyk witryny. Wspomniany opis daje także możliwość poinformowania użytkowników wyszukiwarki, jakie treści znajdują się na stronie internetowej. 

Z kolei, jeżeli zdecydujesz się automatycznie go wygenerować, może to skutkować brakiem zainteresowania ze strony Twoich potencjalnych klientów. Już z poziomu organicznych wyników wyszukiwania będzie bowiem widoczne, że na Twojej stronie internetowej nie ma żadnych treści, które warto sprawdzić. Jeżeli zależy Ci zarówno na tym, aby Twoja witryna była jak najlepiej zoptymalizowana zarówno pod kątem algorytmów wyszukiwarek, jak i dla potencjalnych użytkowników, warto skorzystać z usług sprawdzonej agencji SXO

Meta description

Przeczytaj także: SXO oraz Audyt SEO

Jak dodać meta description w WordPressie?

W systemie zarządzania treścią WordPress możliwe jest sprawdzanie opisu meta description za pomocą wtyczki Yoast SEO. Za jej pomocą można także edytować opis. Podobnie również jak słowa kluczowe. Najpierw musisz oczywiście zainstalować i włączyć tę wtyczkę. Pierwszym krokiem po uruchomieniu Yoast SEO w WordPressie jest przejście do sekcji SEO, a następnie wybranie zakładki „Ogólne” oraz „Funkcje”. W dalszej kolejności musisz aktywować wszystkie dostępne opcje, które dotyczą fraz kluczowych, Yoast SEO, a także analizy czytelności oraz liczników linków. Następnie wróć do sekcji SEO, kliknij „Wyszukiwarki”, w dalszej kolejności „Rodzaje treści” i upewnij się, że opcja „Ustawienia meta Yoast SEO” została włączona. 

Zobacz:  Reklama społeczna

Przejdź dalej do sekcji „Wpisy” i wybierz opcję „Wszystkie wpisy” bądź też „Dodaj nowy”. Po edytowaniu lub dodaniu możesz przejść do ustawień Yoast SEO dla danej witryny. W tym celu przewiń na sam dół strony internetowej. W sekcji „opis meta” możesz napisać Twój meta description o długości, którą zaleca wtyczka. 

Podsumowując, meta description to krótki opis strony internetowej, który pomaga przyciągnąć użytkowników. Możliwe jest dodanie go zarówno z poziomu kodu źródłowego strony internetowej (HTML), jak i z poziomu systemów zarządzania treścią. Decydując się na dodanie opisu, pamiętaj o tym, aby był on unikalny i krótko ilustrował, co można odnaleźć na stronie. Z pewnością przyciągnie to użytkowników wyszukiwarki. 

Semcore

Zobacz powiązane frazy

Oceń tekst

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!