A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś
Semcore Słownik Business Site Google

Co to jest Business Site Google?

Marzy Ci się własna strona internetowa, która będzie Twoją wizytówką, ale nie znasz się na tym? Masz kilka opcji do wyboru, jedną z nich jest narzędzie Google Moja Firma. W tym artykule przekonasz się, co to jest Business Site Google oraz jak je wykorzystać. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Google Moja Firma – co to jest?

Witryna Google dla Firm to najprostszy sposób na zarządzanie informacjami o Twojej firmie w Mapach Google i wyszukiwarce Google. Jest to bezpłatna witryna, którą możesz dostosować do swoich potrzeb i wykorzystać do informowania klientów o swojej firmie, produktach i usługach. Możesz także używać jej do udostępniania treści potencjalnym klientom i budowania linków prowadzących do Twojej witryny. Narzędzie Google Moja Firma to bezpłatna usługa, która umożliwia zarządzanie wpisem na Mapach Google. Narzędzie to pomaga monitorować, w jaki sposób ludzie znajdują Twoją firmę i wchodzą z nią w interakcje w Mapach i wyszukiwarce Google, a także udostępnia narzędzia ułatwiające reagowanie na recenzje i zarządzanie obecnością w sieci za pomocą różnych urządzeń.

Business Site Google – stwórz własną stronę internetową!

Własna strona internetowa jest ważnym elementem każdej nowoczesnej strategii internetowej, ponieważ jest to miejsce, w którym można dogłębnie opisać, co wyróżnia naszą firmę, wyjaśnić, co odróżnia nas od konkurencji i pokazać, co sprawia, że jesteśmy świetni w tym, co robimy. Jest to również miejsce, w którym ludzie mogą dowiedzieć się więcej o tym, kim jesteś jako osoba prywatna lub jako część zespołu, dzięki czemu czują się pewni, że kupują od Ciebie lub z Tobą współpracują. Stworzenie własnej strony internetowej wymaga albo wiedzy, albo zasobów finansowych (w celu wynajęcia specjalistów). Możesz jednak wykorzystać Business Site Google do stworzenia prostej strony internetowej Twojej firmy, aby jeszcze szybciej pojawić się w sieci.

Zobacz:  AI marketing

business site

Jak stworzyć stronę za pomocą Business Site Google?

Samo stworzenie strony internetowej w Business Site Google jest niezwykle proste. Pierwszym krokiem jest uzupełnienie profilu firmy w Google Moja Firma. Tam uzupełniasz informacje takie jak nazwa firmy, adres, czy godziny otwarcia. Następnie w trzech krokach stworzysz własną stronę internetową:

  1. Tworzenie. Za pomocą generatora strony pobierasz informacje z Twojej wizytówki umieszczonej w Google Moja Firma. Wizytówka ta nie musi być zweryfikowana przed przystąpieniem do tworzenia strony.
  2. Konfiguracja. Teraz część twórcza. W panelu administracyjnym przechodzisz do konfiguracji strony. Tam możesz dodać zdjęcia, dodatkowe treści, zmieniać i dodawać nagłówki, wybrać motyw (wygląd) witryny czy zmienić adres strony.
  3. Publikacja. To ostatni z kroków. Kiedy Twoja strona jest gotowa, należy w panelu przejść do zakładki „witryna”, a następnie wybrać opcję „opublikuj” i gotowe!

Wady strony internetowej w Business Site Google

Darmowe rozwiązania mają zazwyczaj swoje wady. I tak samo jest w przypadku narzędzia Business Site Google. Jakie są największe wady tego rozwiązania?

  • Brak własnej domeny. Strony tworzone za pomocą BSG posiadają domenę „.business.site”, możesz do niej dodać jedynie własną subdomenę.
  • Brak możliwości rozbudowy. Strony BSG to tak zwane „one page”, będzie to jedynie wizytówka, która wyświetla wiadomości jedne pod drugimi. Nie możesz rozbić jej na podstrony ani dodać bloga czy innych rozwiązań (jest to dobra opcja dla nowych firm, które w czasie tworzenia własnej strony mogą być widoczne w sieci).
  • Brak pozycjonowania. Strony BSG nie są pozycjonowane w wyszukiwarce. Dlatego też o ile możesz ją podpiąć do wizytówki w mapach Google, tak nie pojawi się w klasycznych wynikach wyszukiwania.
  • Brak możliwości podpinania innych narzędzi. Strony tworzone w BSG nie dają możliwości podpinania pod nie różnych narzędzi, które mogą być przydatne przy tworzeniu kampanii reklamowych lub przy zbieraniu zwykłych statystyk. Co między innymi nie będzie działać? Google Analytics, które zbiera, chociażby dane o ilości wejść na stronę.
Semcore

Zobacz powiązane frazy

Oceń tekst

Średnia ocen 2,3 / 5. Liczba głosów: 8

Brak głosów - oceń jako pierwszy!