A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś
Semcore Słownik Direct Admin

Co to jest Direct Admin?

Direct Admin pozwala zarządzać nieograniczoną liczbą stron internetowych, a także skrzynek poczty elektronicznej. Możliwe jest także automatyzowanie zadań, a co za tym idzie proces konfiguracji i obsługi stron internetowych staje się prostszy. Sprawdź, czym dokładnie jest Direct Admin i jakie ma funkcje.

Direct Admin – co to jest?

Direct Admin jest graficznym panelem kontrolnym do hostingu. Ułatwia on między innymi zarządzanie stronami internetowymi. Nie trzeba w tym celu znać języków programowania ani umieć posługiwać się systemami zarządzania treścią (CMS). Podobnie jak cPanel Direct Admin umożliwia nie tylko administrowanie witrynami, ale również opcjami hostingu. Panel kontrolny wykorzystuje w tym celu przyjazny dla użytkowników interfejs graficzny. To znacznie prostsze niż wykorzystywanie typowego wiersza poleceń. Direct Admin to doskonały wariant w sytuacji, gdy masz prostą usługę hostingową i chociaż minimalny poziom umiejętności. Bez problemu wykonasz wtedy podstawowe działania dotyczące zarządzania stronami internetowymi. Jeżeli korzystasz z panelu Direct Admin, masz możliwość wykonywania na serwerze czynności, które wymagają standardowo znajomości trybu tekstowego Linkuxa. Direct Admin zaskakuje i potrafi zachwycić zatem swoją prostotą.

Jak aktywować Direct Admin?

Z Direct Admin korzystać można z trzech poziomów. Administratora, sprzedawcy, a także użytkownika. W sytuacji, gdy korzystasz z konta administratora, masz najwyższe rangą uprawnienia. Pozwala to między innymi na tworzenie kont dla innych użytkowników. Z poziomu administratora można również wykonywać aktualizacje oprogramowania i zarządzania, a także konfigurować bazy danych, przywracać kopie zapasowe i wykonywać wiele innych zaawansowanych działań.

Zobacz:  Lean Management

Gdy korzystasz z Direct Admin na poziomie sprzedawcy, masz możliwość tworzenia kont dla użytkowników. Dodatkowo możesz również przywrócić kopie zapasowe, a także zarządzać adresami IP. Pamiętaj jednak, że korzystając z Direct Admina z poziomu sprzedawców, nie możesz zarządzać całym serwerem. Istnieje także możliwość korzystania z Direct Admina z poziomu użytkownika. W takiej sytuacji wykorzystujesz konto o najniższej randze względem innych userów. Pozwala to na zarządzanie swoją stroną internetową, a także wykorzystanie podstawowych funkcji w panelu klienta. Możliwe z tego poziomu jest między innymi tworzenie domen, subdomen, przekierowań, a także skrzynek e-mail. Z poziomu usera nie ma jednak możliwości zarządzania innymi użytkownikami, a także wprowadzania globalnych zmian do konfiguracji serwera.

direct admin hosting

Przeczytaj także: Audyt SEO oraz Pozycjonowanie sklepu internetowego

Direct Admin – jakie ma funkcje?

Podstawowe funkcje panelu Direct Admin to między innymi:

  • dostęp do statystyk serwisu,
  • zarządzanie ustawieniami DNS, a także konfiguracją domen oraz subdomen,
  • tworzenie, a także zarządzanie użytkownikami, kontami FTP itp.
  • możliwość instalacji certfikatu SSL,
  • obsługa menadżera plików oraz baz danych SQL,
  • tworzenie i zarządzanie kontami oraz adresami e-mail.

Panel admnistracyjny Direct Admin jest bardzo często dodawany, gdy decydujesz się na hosting u określonego usługodawcy.

Jakie zalety ma Direct Admin?

Największym atutem Direct Admin jest prostota obsługi. Dodatkowo hosting z Direct Admin to bardzo łatwe w użyciu intuicyjne narzędzie. Właściciel strony internetowej ma wszystkie potrzebne opcje na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo narzędzie jest również szybkie, stabilne i bezpieczne. Wiele dostępnych paneli administracyjnych na rynku jest wyposażona w funkcje, których przeciętny użytkownik nie wykorzystuje. Ogromna ich liczba sprawia wtedy, że taki panel staje się nieczytelny i mało intuicyjny. Zwłaszcza mało doświadczeni użytkownicy mogą być często zagubieni. Nie ma takiego zagrożenia w Direct Admin. Nieprzypadkowo właśnie z niego korzystają miliony użytkowników.

Zobacz:  URL Rating

Direct Admin przydaje się, gdy realizujesz pozycjonowanie jednocześnie dla wielu domen. W ten sposób możesz nimi wygodnie zarządzać, ułatwiając i automatyzując niektóre procesy.

Semcore

Zobacz powiązane frazy

Oceń tekst

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!