A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś
Semcore Słownik Odsyłające domeny

Czym są odsyłające domeny?

Liczba oraz jakość domen odsyłających ma spore znaczenie dla SEO (ang. Search Engine Optimization). W dużym uproszczeniu to od nich zależy pozycja strony internetowej w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania. W tym artykule wskażemy Ci, czym są odsyłające domeny, czym różnią się od linków zwrotnych, a także jak je zdobywać dla swojej witryny. Koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami!

Co to jest odsyłająca domena?

Domena językiem fachowym to unikalny deskryptor organizacji. Jest on wymieniany w adresie URL. Mówiąc dużo prościej, jest to unikalny adres internetowy. Domeny odsyłające nazwać można również linkującymi. Są to zatem strony internetowe, które mają backlinki, czyli linki zwrotne. Tego typu domena jest źródłem ruchu dla strony internetowej, gdyż wysyła sygnał do wyszukiwarki o wiarygodności witryny, do której linkuje. Pamiętaj o tym, że jeśli Twoja strona internetowa nie będzie miała odsyłających domen, sporo na tym straci. Mniejszy bowiem będzie jej ruch z organicznych wyników wyszukiwania.

Odsyłające domeny a linki zwrotne – różnica

Należy mieć na uwadze, że istnieje różnica pomiędzy domenami odsyłającymi a linkami zwrotnymi. Ta pierwsza odsyła do Twojej strony internetowej za pośrednictwem linku zwrotnego. W związku z tym może nią być na przykład wpis na blogu. Z kolei sam odnośnik nazywany jest backlinkiem.

Zobacz:  Featured snippet

Jak zdobywać domeny odsyłające?

Ponieważ zdobywanie odsyłających domen ma spore znaczenie dla poprawy pozycji Twojej strony internetowej w wyszukiwarce, musisz wiedzieć, jak zadbać o ten aspekt. SEO off site, czyli działania podejmowane poza stroną internetową klienta, które mają wpływ na pozycjonowanie, odgrywają bowiem bardzo ważną rolę w budowaniu autorytety witryny.

Wymienić można następujące aspekty, które mają wpływ na liczbę i jakość domen polecających:

  •       tworzenie treści lepszych niż konkurencja,
  •       zrzekanie się spamerskich linków,
  •       odkrycie najlepszych domen odsyłających.

W sytuacji, gdy Twoja strona internetowa ma naprawdę dobre treści, prawdopodobnie

otrzymasz naprawdę sporą liczbę odnośników do swojej witryny. Koniecznie przeanalizuj zatem profil linków konkurencji za pomocą narzędzia takiego jak na przykład Ahrefs. Zobacz, do jakich treści prowadzą linki pochodzące z wysokiej jakości domen odsyłających. Następnie spraw również, aby treści, które są zawarte na Twojej stronie internetowej, były podobnie wysokiej jakości. W kolejnym kroku możesz poinformować domeny odsyłające o swoich treściach.

Zrzeknij się spamerskich linków. W tym celu użyj narzędzia Google Search Console, aby zrozumieć wartość każdego linku zwrotnego. Musisz zdecydować również, co zyskają pozostałe strony internetowe dzięki Twoim treściom. Ważną rolę odgrywa bowiem wybieranie dobrze przemyślanych domen odsyłających.

Czym są odsyłające domeny

Google Search Console – jak znaleźć domeny odsyłające + backlinki?

Jeżeli masz swoją stronę internetową, możesz utworzyć konto w Google Search Console po to, aby przesłać swoją domenę do weryfikacji. Następnie przewiń to narzędzie w dół do lewego paska bocznego i sprawdź raport o linkach. Zobaczysz tam dwie kolumny: linki zewnętrzne oraz linki wewnętrzne. Pod pierwszą kolumną możesz sprawdzić, z których stron internetowych Twoja witryna otrzymała najwięcej linków zwrotnych.

Zobacz:  Backlink

Domeny odsyłające – podsumowanie

Podsumowując zagadnienie domen odsyłających, a także backlinków, warto zaznaczyć, że mają ogromny wpływ na SEO. Z tego też powodu trzeba docenić ich znaczenie. Wskazówki zawarte w tym artykule mogą okazać się pomocne. Jeżeli jednak nie chcesz samodzielnie zajmować się procesem pozycjonowania i liczysz na naprawdę dobre efekty marketingu internetowego, warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji SXO

Semcore

Zobacz powiązane frazy

Oceń tekst

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów - oceń jako pierwszy!